Każdy zwycięski zespół w TDJ Pitango Seed Competition 2 może zgarnąć aż do 1 mln PLN finansowania. Ich zgłoszenia będzie oceniało międzynarodowe jury, a oprócz kapitału do zdobycia jest udział w programie mentoringowym i dostęp do networku polsko-izraelskiego funduszu. Zgłoszenia można przesyłać do północy 11 lutego.

Organizator konkursu, fundusz TDJ Pitango Ventures powstał przy wsparciu środków publicznych pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Celem jego działalności są inwestycje w innowacyjne polskie firmy prowadzące działalność w obszarze nowoczesnych technologii, które mają szanse na rozwój w skali globalnej.

Do konkurencji staną zespoły z Polski lub planujące inkubację w Polsce, które działają na rynku krócej niż 3 lata w obszarach takich, jak:
Agritech, AI / Machine learning, Big Data, Blockchain, Consumer products, Cyber Security, Edtech, Enterprise software, Esports, e-health, Fintech, IoT, Martech, Quantum Computing, Proptech, Sustainability, Wearables.

Przeglądając zgłoszenia będziemy skupiać się na pomysłach i technologiach, mających największy potencjał do globalnego skalowania oraz wnoszących znaczący wkład w poprawę naszego codziennego życia. Zależy nam na tym, aby z polskiej sceny startupowej wyłonić zgrane zespoły z przemyślaną i nietuzinkową wizją opartą o mocną technologię – mówi Daniel Star, partner zarządzający w TDJ Pitango Ventures.

W jury konkursu zasiądą przedstawiciele m.in. NCBR, Google, Microsoftu, PFR, izraelskiego funduszu Pitango VC, Fundacji Startup Poland i TDJ. Najbardziej obiecujące startupy zaprezentują się podczas gali finałowej, która odbędzie się w marcu w formie online. Wówczas poznamy również finalistów, którzy oprócz finansowania będą mogli otrzymać wsparcie w programie mentoringowym oraz dostęp do networku funduszu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do północy 11 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie tdjpitango.

W pierwszej edycji TDJ Pitango Seed Competition uwagę najmocniej przyciągnęły pomysły GGPredict oraz Syntoil.

 

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Foto: tdjpitango.com

PSZ/MR