Celem wydarzeń było przekazanie przedsiębiorcom praktycznych umiejętności nawiązywania relacji biznesowych, a także stworzenie komfortowej przestrzeni do promowania swoich marek oraz rozpoczęcia nowych inicjatyw biznesowych.

Gościem specjalnym, a zarazem moderatorem spotkań był Grzegorz Turniak, a to nazwisko oznacza, że podstawową umiejętnością na jaką postawił organizator wydarzenia – Województwo Łódzkie, był networking. Pan Turniak jest niekwestionowanym autorytetem networkingu w Polsce, moderował ponad 2000 tego typu spotkań w 15 miastach Polski, na przestrzeni 15 lat.

Podczas warsztatów praktycznych prowadzący wskazał przedsiębiorcom główne zasady profesjonalnego prezentowania swoich firm. Każdy właściciel firmy doskonale wie, jakie są mocne strony jego marki czy produktu. Ważne jednak okazało się precyzyjne sformułowanie tych zalet do zaledwie kilku zdań, wypowiedzianych odważnie i z pełnym przekonaniem w rozmowie 1:1 z potencjalnym partnerem biznesowym.
Kolejną częścią Biznes Mikserów były sesje networkingowe, podczas których uczestnicy prezentowali sobie nawzajem potencjał własnych firm, swoje oczekiwania biznesowe i potrzeby. Od razu mogliśmy zaobserwować, jak przedsiębiorcy nawiązywali nowe partnerstwa biznesowe w oparciu o profesjonalnie przedstawione korespondujące ze sobą potrzeby.

Nowe relacje B2B zawiązane podczas pierwszej edycji Biznes Mikserów w Radomsku, Kutnie, Sieradzu i Bełchatowie są dla nas dowodem na to, że osiągnęliśmy cel postawiony przed wydarzeniem i możemy planować jego drugą edycję.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu pt. ”Lodzkie4business+”, współfinansowanego ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

MDM/PSZ