W toku rekrutacji przeprowadzonej zgodnie z Regulaminem rekrutacji oraz w oparciu o kryteria formalne i merytoryczne stanowiące załącznik do Regulaminu, na podstawie zgłoszeń przedsiębiorców z sektora MŚP z Województwa Łódzkiego w międzynarodowych targach Eco Living Scandinavia w dniach 16-17 listopada br. zostały zakwalifikowane następujące podmioty:

1. Ar-Kos Sp. z o.o.
Jordanów 45
95-60 Brzeziny
www.ar-kos.pl/

Firma produkująca tradycyjne wędliny.

2. AMKEZ FOOD BIS
Hucisko Przybyszowskie 15
97-524 Kobiele Wielkie
www.amkez.com/

Firma produkuje suszone przekąski ze starannie wyselekcjonowanych odmian owoców i warzyw, wyłącznie polskiego pochodzenia i posiadających certyfikaty.

3. TAT-POL sp. z o. o.
Pajęczno, ul. Wieluńska 126 C
98-330 Pajęczno
www.fructos.pl/

Przedsiębiorstwo produkujące wyroby na bazie owoców i warzyw pochodzących wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Głównymi odbiorcami firmy są zarówno sieci handlowe, jak i hurtownie.

4. PPHU „DUNINEX II” s.c. T. Sakrajda, P. Sakrajda
Ul. Długa 24 A
97-300 Piotrków Trybunalski

Firma produkuje regionalne napoje gazowane

5. Elanda Pharma Sp. z o. o.
ul. Sportowa
97-340 Rozprza

Elanda Pharma firma, która już od ponad 25 lat w swoim zakładzie produkcyjnym wytwarza produkty lecznicze, środki spożywcze, suplementy diety, takie jak Sonol płyn do stosowany jako środek pomocniczy w leczeniu chorób zakaźnych skóry, herbata Red Senes, Afronis produkty stosowane w leczeniu trądziku.

Serdecznie gratulujemy zakwalifikowanym przedsiębiorcom!

Eco Living Scandinavia to największe targi zrównoważonego rozwoju w Skandynawii i idealna platforma dla firm, które chcą wejść do sektora, promować nowe produkty i spotykać się z dystrybutorami. Region ten jest światowym liderem w dążeniu do zrównoważonego, zdrowego i etycznego życia, a Eco Living Scandinavia jest wiodącą imprezą targową w tym sektorze. W wydarzeniu bierze udział ponad 5000 gości branżowych, kupców, sprzedawców detalicznych, supermarketów, domów towarowych, importerów, eksporterów, dystrybutorów i wiele innych osób z regionu nordyckiego i z dalszych okolic.

Udział Województwa Łódzkiego planowany jest w dniach 16-17 listopada 2022 r. w ramach projektu „Samorządowe Centrum Gospodarki Cyrkularnej i Umiędzynarodowienia Przedsiębiorstw Łódzkie Green Hub”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

RK/PSZ