W toku przeprowadzonej rekrutacji przedsiębiorców z sektora MŚP z Województwa Łódzkiego do udziału w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju, zgodnie z Regulaminem rekrutacji i w oparciu o kryteria formalne i merytoryczne stanowiące załącznik do Regulaminu, do udziału w ww. wydarzeniu zostały zakwalifikowane następujące podmioty:

  1. MAJAMI Sp. z o.o. sp.k.
  2. Selfmaker Technology Sp. z o.o.
  3. JAGODA JPS
  4. Biotechnika Tomasz Kapela
  5. CHRUPEX s.c. Łyba Aldona, Łyga Grzegorz
  6. Agro-Masz Paweł Nowak

Serdecznie gratulujemy zakwalifikowanym przedsiębiorcom!

 

Wystawa Światowa EXPO 2020 odbędzie się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) w dniach od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r. Główną areną prezentacji oraz nośnikiem informacji o Polsce będzie Pawilon Polski, w ramach którego zaprezentują się m.in. polskie regiony, w tym Województwo Łódzkie.

Udział Województwa Łódzkiego planowany jest w dniach 6 – 10 listopada 2021 r.
Hasło przewodnie naszego regionu to: „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją”.

Podstawę prezentacji stanowi interaktywna wystawa w strefie wystaw czasowych, której motywem przewodnim będzie nowoczesny przemysł włókienniczy i mody, w odniesieniu do tradycji historycznych regionu, aż do nowoczesnych technologii w dziedzinie tworzenia tkanin. Ekspozycji w strefie wystaw czasowych towarzyszyć będzie szereg działań dodatkowych, w tym m.in. promocja najwyższej jakości regionalnych produktów spożywczych z naszego województwa, seminarium branżowe, program artystyczny oraz warsztaty dla dzieci prowadzone przez artystów ludowych z regionu. Planowane są koncerty fortepianowe, pokazy muzyki i tańców ludowych oraz występy teatralne. Zwieńczeniem udziału Województwa w Wystawie Światowej będzie zaprezentowanie dedykowanej kolekcji mody inspirowanej elementami tradycyjnych strojów ludowych z regionu łódzkiego.