Największa na świecie wystawa materiałów, technologii oraz elementów wyposażenia jachtów i łodzi, będzie się odbywać w halach RAI Amsterdam od 15 do 17 listopada br. Będzie to już 34. edycja wydarzenia, które co roku gromadzi profesjonalistów z branży.

Wystawa skupia wystawców z 50 państw i przyciąga prawie 20 tys. zwiedzających ze 120 krajów świata – przede wszystkim specjalistów z branży, szefów produkcji oraz zaopatrzeniowców poszukujących nowych materiałów i rozwiązań. Choć firmy nie prezentują gotowych jachtów, na wystawie znajdziemy wszystko, co niezbędne do ich produkcji. Organizatorzy targów METSTRADE duży nacisk kładą na innowacje, rozwój rynku oraz na kojarzenie przedsiębiorstw z branży sportów wodnych z całego świata.

W toku przeprowadzonej rekrutacji przedsiębiorców z sektora MŚP z Województwa Łódzkiego, do udziału w wizycie studyjnej na targi Mets 2022 zakwalifikowane zostały następujące firmy:

 • C CUBE P.S.A.
 • BAFESTO Sp. z o.o.
 • PPHU System – Mast Mariusz Dziedzic

Informacje o przedsiębiorcach:

 • C CUBE PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA
  (Przedstawiciele: Monika Spyrka, Maciej Patoka)
  ul. Prof. Bohdana Stefanowskiego, nr 1/15, 90-537 Łódź
  www.c-cube.tech
  C3 – Nazwa „C CUBE” stanowi zapisany w matematycznej formie akronim wyrazów Composites/ Costructions / Controls, które są głównymi obszarami zainteresowań spółki. Matematyczna forma zapisu ma zwracać uwagę na inżynierski charakter firmy. Oferta C CUBE kierowana jest do wielu gałęzi przemysłu, a w szczególności do branż wykorzystujących w swoich działalnościach nowoczesne materiały inżynierskie. Specjalizujemy się w dziedzinie materiałów kompozytowych, w której świadczymy kompleksowe usługi badawcze, począwszy od diagnozowania problemu, przeprowadzenia badań i ekspertyz, opracowania innowacyjnego rozwiązania, aż po wdrożenie w przemyśle.
 • BAFESTO Sp. z o.o. (z marką SEATEC)
  (Przedstawiciel: Konrad Strzępa)
  Tymianka 99, 95-010 Tymianka
  www.bafesto.pl/o-marce-seatec
  Firma specjalizuje się w produkcji artykułów wyplatanych. Jednym z głównych produktów są liny żeglarskie sprzedawane pod marka własną SEATEC. Wyroby kierowane są zarówno do klientów krajowych jak i zagranicznych.
 • P.P.H.U. „System­MAST” Mariusz Dziedzic
  (Przedstawiciele: Monika Dziedzic, Mariusz Dziedzic)
  Ul. Szkolna 1, 99-416 Nieborów
  www.system-mast.pl
  Firma System-MAST kontynuuje działania istniejącej na rynku od 20 lat firmy MAST. Maszty do ponad stu typów jachtów morskich i śródlądowych wykonywane są z aluminiowych profili własnych oraz z produkowanych przez firmę Sparcraft. W ofercie firmy System-MAST znajdują się także rolery foka ze sztywnym sztagiem, rolery genakera, bomowy system rolowania grota i osprzęt pokładowy. Doświadczeni pracownicy, dobrze zorganizowany park maszynowy, dopracowana przez lata linia technologiczna i wysoka jakość używanych materiałów (stopy aluminium, stal kwasoodporna) gwarantują wysoką jakość i żywotność produktu, co w sposób oczywisty przekłada się na bezpieczeństwo żeglugi.

 

Udział w wizycie studyjnej możliwy jest dzięki dofinansowaniu z projektu „ŁÓDZKIE W BRUKSELI WSPIERA ŁÓDZKI BIZNES. PROMOCJA KOMPLEKSOWEJ OFERTY EKSPORTOWEJ DLA PRZEDSIĘBIORSTW Z REGIONU” (RPO WŁ na lata 2014-2020).

 

Zdjęcie: metstrade.com

 

PSZ