Wystawa Światowa EXPO 2020 odbędzie się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) w dniach od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r. Główną areną prezentacji oraz nośnikiem informacji o Polsce będzie Pawilon Polski, w ramach którego zaprezentują się m.in. polskie regiony, w tym Województwo Łódzkie.

Udział Województwa Łódzkiego planowany jest w dniach 6 – 10 listopada 2021 r.
Hasło przewodnie naszego regionu to: „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją”.

Podstawę prezentacji stanowi interaktywna wystawa w strefie wystaw czasowych, której motywem przewodnim będzie nowoczesny przemysł włókienniczy i mody, w odniesieniu do tradycji historycznych regionu, aż do nowoczesnych technologii w dziedzinie tworzenia tkanin. Ekspozycji w strefie wystaw czasowych towarzyszyć będzie szereg działań dodatkowych, w tym m.in. promocja najwyższej jakości regionalnych produktów spożywczych z naszego województwa, seminarium branżowe, program artystyczny oraz warsztaty dla dzieci prowadzone przez artystów ludowych z regionu. Planowane są koncerty fortepianowe, pokazy muzyki i tańców ludowych oraz występy teatralne. Zwieńczeniem udziału Województwa w Wystawie Światowej będzie zaprezentowanie dedykowanej kolekcji mody inspirowanej elementami tradycyjnych strojów ludowych z regionu łódzkiego.

Zapraszamy przedsiębiorców z regionu do udziału w rekrutacji firm w celu prezentacji swojej oferty podczas Światowej Wystawy Województwa Łódzkiego na EXPO w Dubaju.

Rekrutacja zakończona.

Wyniki rekrutacji przedsiębiorstw do udziału w EXPO w Dubaju.

DOKUMENTY dotyczące rekrutacji przedsiębiorców do udziału w EXPO w Dubaju – do pobrania (m.in.: regulamin rekrutacji, kryteria wyboru, wzór umowy de minimis)