Na co przeznaczyć pieniądze unijne?

Ty też możesz współdecydować o podziale pieniędzy unijnych przewidzianych na lata 2021-2027! Po raz pierwszy tak szerokie i otwarte są konsultacje Umowy Partnerstwa, która określi, na jakie dziedziny i ile przeznaczymy środków. Chodzi o, bagatela… 76 miliardów euro, z czego na sam regionalny program dla województwa łódzkiego przypadnie co najmniej 1,631 mld euro. Pieniądze pochodzą z unijnej polityki spójności i Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Liczysz na więcej hal sportowych i basenów? A może bardziej zależy Ci na wsparciu przedsiębiorców i szkoleniach dla pracowników? Napisz, porozmawiaj z ministrem, przekaż swoje uwagi do publicznej wiadomości.

Jak wziąć udział w konsultacjach społecznych?

Wejdź na stronę www.funduszeeuropejskie.gov.pl. Przeczytaj projektu dokumentu: http://bit.ly/39NlgCT i zgłoś swoje uwagi w formularzu online: http://bit.ly/3bSZQXR

Uwagi można zgłaszać do 22 lutego br.
Projekt Umowy Partnerstwa przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Formularz, to jedno, ale oprócz tego będzie można uczestniczyć w konsultacjach on-line z udziałem ministra odpowiedzialnego za fundusze unijne i marszałka województwa łódzkiego. Jest on konsultowany we wszystkich regionach.
Wirtualne spotkanie dla Łódzkiego zostało zaplanowane na 10 lutego.
Tutaj też osoby zarejestrowane będą mogły zadawać pytania.
Transmisja będzie do obejrzenia na kanale YouTube Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zapraszamy do udziału!

 

Źródło: materiały własne

PSZ/MR