Województwo łódzkie to dobre miejsce dla biznesu, to region wspierający rozwój ekosystemu start-upowego. Niezależnie od tego na jakim etapie jest twój biznes, na jaką skalę działasz i jak duży jest twój zespół… W Łódzkiem pomagamy firmom na każdym etapie rozwoju – od pomysłu na biznes poprzez wsparcie dla start-upów, mikro, małych i średnich przedsiębiorców, aż po działania eksportowe i ekspansję na rynki zagraniczne. Jak to robimy? Poprzez strefę doradczą Łódzkie dla Biznesu realizowaną przez Województwo Łódzkie dzięki pozyskanym funduszom unijnym.

 

 

 

W DRODZE KU CELOM MAŁYM I DUŻYM

W dynamicznie rozwijającej się kulturze innowacji jest wiele sposobów, by osiągnąć sukces. Słyszymy o coraz śmielszych pomysłach wprowadzanych na rynek przez młodych przedsiębiorców. Jednak nie jest sztuką założyć start-up, a utrzymać się na rynku. W Łódzkiem rozumiemy, że start-up nie jest małą wersją dużej firmy. Dlatego, sięgając po marzenia o własnym biznesie, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. W ramach Łódzkie dla biznesu mamy możliwość zaoferowania kompleksowego i profesjonalnego wsparcia przedsiębiorcom na początkowym etapie rozwoju firmy lub posiadającym dopiero pomysł na biznes.

ZACZNIJ Z NAMI W SKYHUB

SkyHub to bezpłatna przestrzeń do pracy wspólnej, w której organizujemy szkolenia, warsztaty i spotkania networkingowe w celu stworzenie unikalnej, kreatywnej i przedsiębiorczej społeczności. Nową siedzibą SkyHub jest Łódzki Dom Kultury – miejsce w centrum Łodzi przy ul. Traugutta 18 – idealne dla studentów i absolwentów szkół wyższych, młodych właścicieli start-upów, freelancerów, ludzi rozpoczynających biznes, czy pragnących wdrożyć swoje innowacyjne pomysły. To miejsce, w którym podpowiadamy, jak założyć firmę i jakie działania podjąć, aby odnieść sukces na rynku. Ale to nie wszystko. W SkyHub organizujemy również programy akceleracyjne, w których wysokiej klasy eksperci i mentorzy pomagają przekształcić koncepty biznesowe w dochodowy interes.

 

W ubiegłym roku odbył się finał I edycji programu akceleracyjnego Kuźnia Pomysłów, który przeprowadziliśmy podczas ŁÓDZKICH DNI INNOWACJI. Zainteresowanie było ogromne. W najbliższym czasie zorganizujemy dwie edycje specjalne Kuźni.

Już dziś Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego zaprasza wszystkie start-upy z regionu do udziału w kolejnych edycjach Kuźni Pomysłów! – Pierwsza Kuźnia pokazała, że mamy w województwie odważne i niezwykle dynamicznie rozwijające się firmy, których siła opiera się na wykorzystaniu innowacji. Stawiamy na młodych i dostrzegamy ogromną rolę administracji publicznej jako dysponenta środków służących wspieraniu biznesu. Poprzez narzędzia wsparcia skierowane do przedsiębiorców kreujemy warunki odpowiednie do zakładania nowych firm, do wdrażania przez nie innowacji, do śmiałego sięgania po korzyści stwarzane przez nowe technologie.

Po pierwszej edycji Kuźni dowiedzieliśmy się, że tym, czego najbardziej brakuje start-upom to przemyślanego podejścia do marketingu. Dlatego w kolejnych edycjach akceleracji pokażemy, jak strategicznie działać w obszarze, w którym najszybciej rynek weryfikuje nasze plany. Najlepsze projekty start-upowe z województwa łódzkiego przejdą 3-miesięczny cykl szkoleń i konsultacji, który będzie poświęcony zagadnieniom optymalizacji działań marketingowych.

Aby wziąć udział w II i III edycji Kuźni, należy do 30 maja wypełnić formularz rekrutacyjny: https://bit.ly/2RSGIBw

 

 

OPINIE FINALISTÓW PIERWSZEJ KUŹNI

W Kuźni Pomysłów SkyHub dostałam ogromną dawkę konkretnej wiedzy – przyznaje Małgorzata Kaczmarek, współtwórczyni projektu Randka w pudełku. – Kuźnia Pomysłów była dla nas olbrzymim zastrzykiem fachowej wiedzy – dodaje Igor Marczak, twórca SeniorApp – dzięki rzeczowym, dobrze dopasowanym konsultacjom inaczej spojrzeliśmy na nasz pomysł. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że warto angażować się w jego rozwijanie, bo jest to projekt ważny społecznie oraz realny biznesowo. SeniorApp stał się faktem i po kilku miesiącach, wytężonej pracy naszego zespołu, wchodzi na trudny rynek opieki senioralnej (w segmencie silver market). Warto uczestniczyć w takich inicjatywach. To doskonałe miejsce na doszlifowanie swojego pomysłu. Można uzyskać merytoryczne wsparcia i fachową wiedzę, co na rynku kosztuje krocie, a tu jest za darmo.

 

 

Mateusz Stasiak z Trainers.org przyznaje: – Uczestnicząc w Kuźni Pomysłów otrzymaliśmy solidną motywację. Rozwijamy platformę LMS – trainers.org – chcemy wejść na rynki amerykański, japoński oraz Unii Europejskiej. Przed nami potężne wyzwania – udział w Kuźni pozwolił nam lepiej ułożyć plany, przemyśleć model biznesowy i lepiej go dostosować. Z perspektywy czasu widzę jak wiele rzeczy zmieniliśmy i dopasowaliśmy. Akcelerator Województwa Łódzkiego był bardzo potrzebny. Wypełnił lukę w naszym regionie. Co równie ważne Województwo Łódzkie wspiera start-upy finansowo. My, otrzymaliśmy dofinansowanie na platformę Learning Management System i dzięki projektowi na kwotę prawie 1,2 mln złotych, jesteśmy w stanie szybciej skalować działania oraz zwiększyć konkurencyjność. Dzięki pomocy, na poziomach merytorycznym oraz finansowym, Łódzkie start-upy mogą realnie skalować się z województwa łódzkiego na świat.

 

 

ŁÓDZKIE DLA BIZNESU

 

 

Województwo Łódzkie wspiera przedsiębiorców, dba o rozwój gospodarczy regionu i jest miejscem przyjaznym dla biznesu. W Łódzkiem rozumiemy, jak ważne jest indywidualne podejście i zrozumienie specyfiki danej branży. Ideą projektu Łódzkie dla biznesu, realizowanego dzięki funduszom unijnym i z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego jest możliwość zaoferowania kompleksowego i profesjonalnego wsparcia przedsiębiorcom na różnych etapach rozwoju ich firm.

Potrzebujesz wsparcie? Skontaktuj się z doradcą biznesu obsługującym Twój region!

 

 

 

 

MR/PSZ