Aż 20 bezpłatnych wideokonferencji dla przedsiębiorców przygotowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Podczas webinarów omówione zostaną przez ekspertów wybrane narzędzia z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej.

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

Już 26 maja br. wideokonferencję zainauguruje Ministerstwo Rozwoju – będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej. – Ten projekt bardzo mnie cieszy, nie tylko dlatego, że ułatwi przedsiębiorcom korzystanie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej, ale także, dlatego, że jest przykładem świetnej współpracy publicznych organizacji w jednym celu – pomocy polskim przedsiębiorcom. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa zapewni kompleksową wiedzę i ułatwi korzystanie z rozwiązań przewidzianych w tarczy – mówi Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

Podczas wirtualnych spotkań eksperci poruszą m.in. poniższe zagadnienia:
– rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
– tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
– zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
– pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

Wideokonferencje odbywać się będą w każdy wtorek, środę i czwartek o 13:00 na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.

Pytania na temat Tarczy Antykryzysowej można zadać na adres: promocja@parp.gov.pl
Warto zapisać się do newslettera, aby otrzymać na maila prezentację po każdej wideokonferencji.

 

 

Źródło: PARP

PSZ/MR