Jest na mapie województwa łódzkiego takie miejsce, które pozwala rozwinąć skrzydła początkującym przedsiębiorcom. SkyHUB — całkowicie bezpłatna przestrzeń coworkingowa przeznaczona w szczególności dla właścicieli startupów. To znacznie więcej niż przestrzeń biznesowa, w której możesz swobodnie pracować lub zaprosić swojego kontrahenta na rozmowę. Do Twojej dyspozycji jest także w pełni wyposażona kuchnia i sala konferencyjna, dzięki czemu z łatwością zorganizujesz prelekcję lub wydarzenie dla swoich odbiorców. Bez ponoszenia kosztów, bez ograniczeń, bo jak głosi motto SkyHUB „Sky is NOT the limit”.

To jednak nie wszystko. Tylko tu rozmowy o biznesie i rozwoju działalności mają wyjątkowy, partnerski charakter, którego podstawą jest wzajemne wsparcie. Funkcjonująca w ramach projektu „Kuźnia Pomysłów” daje nie tylko możliwość przedstawienia swoich koncepcji, ale pozwala także na zdobycie gruntownej wiedzy z zakresu budowania odpowiedniej strategii marketingowej Twojej firmy. Organizowane są cykliczne warsztaty i szkolenia, związane z tematyką prowadzenia oraz zarządzania biznesem. Nie bez znaczenia jest również tutejsza rada mentorów, składająca się z lokalnych przedsiębiorców, którzy już odnieśli sukces na rynkach krajowych i zagranicznych. Chętnie dzielą się swoją wiedzą poprzez wykłady, a także indywidualny mentoring.

W SkyHUB możesz również zasięgnąć specjalistycznych porad z zakresu prawa i księgowości, korzystając z biblioteki startupowca lub wiedzy ekspertów. Zupełnie bezpłatnie. Szczególnie na początku biznesowej drogi taka pomoc jest niezwykle cenna. Pozwala rozeznać się w odpowiednich przepisach. Dzięki takim działaniom rozwój firmy staje się dla młodego przedsiębiorcy łatwiejszy i bezpieczniejszy. W końcu jednym z podstawowych elementów sukcesu jest minimalizowanie ryzyka zawodowego.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego jest patronem przedsięwzięcia, a szczegółowe informacje o projekcie znaleźć można na www.skyhub.lodzkie.pl.