Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do udziału w trzeciej edycji Programu Partnerskiego, który daje możliwość komercyjnej współpracy dla polskich firm i instytucji zainteresowanych szczególną formą uczestnictwa w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. To inicjatywa, która daje przedsiębiorcom, niezależnie od skali ich działalności, jedyną w swoim rodzaju możliwość promocji, wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej i współtworzenia polskiej prezentacji podczas tego najbardziej prestiżowego wydarzenia promocyjno-gospodarczego na świecie.

Program partnerski towarzyszący udziałowi Polski w Expo 2020 Dubai to unikalne tego typu przedsięwzięcie w całej historii udziału Polski w Wystawach Światowych. Inicjatywa obejmuje zróżnicowaną ofertę pakietów sponsorskich, przy różnym poziomie zaangażowania finansowego. Daje także możliwość współpracy przy organizacji różnych inicjatyw typu konferencje, seminaria, prezentacje, pokazy mody czy degustacje. W ramach tej edycji Programu Partnerskiego przewidziano cztery kategorie Partnerstwa:

 • Wyposażenie Pawilonu, w tym pomieszczeń biurowych oraz części gastronomicznej
 • Wydarzenia towarzyszące
 • Wydarzenia towarzyszące branżowe
 • Partnerstwo specjalne

Udział w Programie Partnerskim to dla polskich firm możliwość wsparcia planów ekspansji zagranicznej, w szczególności skierowanej na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich, rynki krajów Zatoki Perskiej, Afryki oraz innych krajów, z których spodziewana jest największa liczba zwiedzających na Expo 2020 Dubai. Zaangażowanie w tworzenie Pawilonu Polski czy wspólna organizacja przedsięwzięć promocyjnych, przyczynią się do uatrakcyjnienia i wzbogacenia programu obecności Polski na Expo. Cieszymy się, że będziemy mieć możliwość budowania wizerunku polskiej gospodarki w oparciu o prezentację potencjału konkretnych firm – mówi Wiceprezes Rady Ministrów, minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin.

Obecna edycja zakłada możliwość oceny zgłoszonych projektów w dziewięciu turach. Pierwsza z nich kończy się 31 marca 2021 r., a ostatnia już podczas trwania Wystawy Światowej – 31 stycznia 2022 r.

Program Partnerski jest jednym z działań programu gospodarczego będącego kluczowym elementem udziału Polski w Expo 2020 Dubai. Oprócz niego, polscy przedsiębiorcy mogą m.in. zgłosić się do programu „Go to Brand”, który daje przedsiębiorcom możliwość uzyskania wsparcia finansowego na realizację działań promocyjnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przedsiębiorcy zostaną także zaproszeni na Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, zaplanowane na 6 grudnia 2021 r. Forum stanowi kulminacyjny moment całego programu gospodarczego, a w jego programie zaplanowano m.in. podpisanie umów dwustronnych, panele biznesowe, sesje biznesowe b2b. Głównym celem Forum będzie promocja wzajemnych kontaktów gospodarczych, prezentacja polskich doświadczeń i potencjału w dziedzinie eksportu produktów i usług, w szczególności z branż związanych z tematyką Expo 2020, jak również zapewnienie możliwości nawiązania współpracy z partnerami gospodarczymi z krajów Zatoki Perskiej. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli już przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

Nabór do Programu Partnerskiego ma formułę konkursu ofert.

Formularz do składania zgłoszeń znajduje się tutaj.

Harmonogram terminów składania ofert w konkursie:

 • Tura 1 – do 31 marca 2021 r.
 • Tura 2 – do 30 kwietnia 2021 r.
 • Tura 3 – do 31 maja 2021 r.
 • Tura 4 – do 30 czerwca 2021 r.
 • Tura 5 – do 30 sierpnia 2021 r.
 • Tura 6 – do 15 października 2021 r.
 • Tura 7 – do 15 listopada 2021 r.
 • Tura 8 – do 15 grudnia 2021 r.
 • Tura 9 – do 31 stycznia 2022 r.

 

Źródło: expo.gov.pl

PSZ