Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza do udziału w Dialogu Obywatelskim on-line pt. „Rolnictwo ekologiczne: naturalnie opłacalne?”, który odbędzie się w czwartek 9 lipca w godz. 14:00-15:00.

 

Świadomość ekologiczna wzrasta zarówno wśród konsumentów, jak i producentów żywności. Coraz więcej osób interesuje się produktami naturalnymi, wybiera zdrowszą żywność, nawet jeśli jest ona nieco droższa.

Rolnictwo ekologiczne jest obszarem niezwykle ważnym w Unii Europejskiej i stale trwają działania mające na celu zwiększenie udziału tego sektora produkcji. W Polsce możliwości rozwoju upraw ekologicznych są wysokie i istnieje duży potencjał produkcji naturalnej. Rolnicy, którzy decydują się na przejście z gospodarowania konwencjonalnego na ekologiczne, mogą korzystać z finansowania ze środków unijnych oraz różnorodnych systemów wsparcia w zakresie wiedzy i organizacjiczego nie wolno stosować, co jest dozwolone, w jaki sposób pracować. Ponadto, rolnictwo ekologiczne to dbałość o środowisko naturalne, utrzymanie równowagi biologicznej oraz troska o nasze zdrowie – wyjaśnia Daria Hawat z Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej.

Podczas dyskusji z ekspertką Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Darią Hawat poruszone zostaną następujące kwestie:

  • Co to oznacza, że produkt jest ekologiczny?
  • Jakie trendy dominują w sektorze?
  • Czy produkcja ekologiczna jest dziś opłacalna?
  • Jakie szykują się zmiany w regulacjach dot. certyfikacji?

Rozmowę poprowadzi dr Krystian Dudek (Instytut Publico, Akademia WSB). Podczas spotkania będzie można również zadawać na bieżąco pytania.

Transmisja będzie prowadzona na profilach Komisji Europejskiej w Polsce na portalach społecznościowych Facebook – Komisja Europejska i YouTube – Komisja Europejska

 

Więcej informacji:

https://ec.europa.eu/poland/events/200702_agri_eco_pl

 

Źródło: https://ec.europa.eu

MP/MR