Producenci z województwa łódzkiego – przedstawiciele branży żeglarskiej – wzięli udział w wizycie studyjnej do Amsterdamu na największe na świecie targi materiałów, technologii oraz elementów wyposażenia jachtów i łodzi – METS. Była to już 34. edycja wydarzenia, która co roku gromadzi profesjonalistów z branży. Na ogromnym terenie centrum kongresowego RAI Amsterdam zaprezentowało się blisko 1500 wystawców z 50 państw. Każdego roku na targach pojawia się blisko 20 tys. zwiedzających, w tym specjaliści z branży, szefowie produkcji oraz zaopatrzeniowcy poszukujących nowych materiałów i rozwiązań. Udział w targach daje zatem przedsiębiorcom realną możliwość nawiązania międzynarodowych relacji handlowych.

Województwo Łódzkie po raz czwarty zorganizowało stoisko dla firm z regionu podczas targów METS, jednakże tym razem w ramach projektu LODZKIE GO BENELUX. Działaniem uzupełniającym była w tym roku organizacja ww. wizyty studyjnej, która została zorganizowana w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera Łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.

Do udziału w wizycie studyjnej zakwalifikowały się następujące firmy:

  1. C CUBE P.S.A. – działalność w zakresie doradztwa technicznego oraz inżynieryjnego z zakresu budowy jachtów, jak również usług badań nieniszczących struktur kompozytowych w żeglarstwie, www.c-cube.tech;
  2. BAFESTO Sp. z o.o. – produkcja i sprzedaż lin żeglarskich pod marką SEATEC, www.bafesto.pl;
  3. PPHU System–Mast Mariusz Dziedzic – produkcja okuć pokładowych do jachtów żaglowych i motorowych ze stali nierdzewnej, www.system-mast.pl

Przy okazji udziału w targach METS, przedsiębiorcy mieli możliwość spotkać się z przedstawicielem Ambasady RP w Królestwie Niderlandów, który odwiedził Pawilon Polski, w tym stoisko Województwa Łódzkiego.

Uczestnicy wizyty studyjnej wzięli też udział w spotkaniu z Magdą Lekan – kierownikiem Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Amsterdamie, gdzie przedstawili ofertę swoich firm i rozmawiali nt. możliwości wspieranie eksportu i rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o rynki zbytu w krajach Beneluksu.

ABW/PSZ