Województwo Łódzkie uczestniczyło w targach Eco Living Scandinavia, które odbyły się w Malmö w Szwecji! To największe targi zrównoważonego rozwoju w Skandynawii i idealna platforma dla firm, które chcą wejść na rynek produktów ekologicznych, promować nowe produkty i spotykać się z dystrybutorami.

Skandynawia jest światowym liderem w dążeniu do zrównoważonego, zdrowego i etycznego życia, a Eco Living Scandinavia jest wiodącą imprezą targową w tym sektorze. W wydarzeniu wzięło udział ponad 5000 gości branżowych, kupców, sprzedawców detalicznych, supermarketów, domów towarowych, importerów, eksporterów, dystrybutorów i wiele innych osób z krajów nordyckich i z dalszych okolic.
Dodatkowo w ramach tegorocznej edycji Polska została wyróżniona tytułem kraju roku targów, z tego względu w wydarzeniu nie zabrakło polskich akcentów. Z tej okazji na targach zorganizowano szereg wydarzeń promocyjnych w pawilonach spożywczym i kosmetycznym, gdzie wystawiali się przedsiębiorcy z Polski.

Targi odbyły się w dniach 16 – 17 listopada 2022 r.

Województwo łódzkie reprezentowały firmy:
– AMKEZ FOOD BIS
– Ar-Kos sp. z o. o.
– ELANDA PHARMA sp. z o.o.
– PPHU Duninex II s.c. T. Sakrajda, P.Sakrajda
– TAT-POL sp. z o.o.,
których produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Przedsiębiorcom udało się nawiązać szereg kontaktów biznesowych z potencjalnymi klientami, nie tylko z krajów nordyckich, ale także z dalszych zakątków świata, m.in. Sri Lanki czy Izraela.

Stoisko Województwa Łódzkiego odwiedziła Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Szwecji, Pani Joanna Hofman oraz Dyrektor Generalny KOWRu, Pani Małgorzata Gośniowska-Kola, a także przedstawiciele zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sztokholmie, Pani Aleksandra Gromnicka i Pan Sebastian Magier.

Trzymamy kciuki za owocną współpracę!

 

Udział w targach realizowany został w ramach projektu #Łódzkie_GREEN_HUB , ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

RK/PSZ