W dniach 3-7 listopada przedsiębiorcy z branży moda i design prezentowali się na stoisku Województwa Łódzkiego podczas Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego i Wzornictwa Przemysłowego „Bazaar Berlin” w Niemczech. Była to dla nich jedna z nielicznych w tym roku okazji do zaprezentowania swojej oferty zagranicznym klientom.

„Bazaar Berlin” to międzynarodowe targi rzemiosła, designu, artykułów naturalnych i produktów fair trade. Co roku swoją ofertę prezentuje na nich kilkuset wystawców z kilkudziesięciu krajów z całego świata. W tegorocznej edycji na wspólnym stoisku zorganizowanym przez Województwo Łódzkie zaprezentowały się następujące marki z naszego regionu:

  • Velucci – producent ręcznie robionej biżuterii,
  • De La Fotta – marka odzieżowa dla kobiet,
  • Bertoni – twórcy toreb i akcesoriów filcowych,
  • Zooksy – producent kolorowych skarpet o oryginalnych wzorach.

Przez 5 dni firmy te miały możliwość prezentować swoje wyroby zwiedzającym targi, zapoznać się z oczekiwaniami niemieckiego klienta i odkryć wymogi tutejszego rynku. Nasi wystawcy nawiązali kontakty biznesowe, zarówno z osobami odwiedzającymi stoisko – reprezentującymi mniejsze sklepy czy galerie, ale także zajmującymi się sprzedażą hurtową – jak i z innymi wystawcami. Każda z firm uznała wyjazd za bardzo udany, mimo dających się odczuć ograniczeń związanych z wciąż trwającą pandemią koronawirusa.

Liczymy na to, że nawiązane podczas targów „Bazaar Berlin” kontakty biznesowe zaowocują nawiązaniem współpracy z zagranicznymi klientami. Oferta firm z województwa łódzkiego do września 2022 r. będzie dostępna dla zagranicznych klientów w katalogu online na stronie internetowej targów.

Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego i Wzornictwa Przemysłowego „Bazaar Berlin” są organizowane od 60 lat (wcześniej pod nazwą Import Shop Berlin). To unikatowa impreza lansująca koncepcję „globalnego rynku dla lokalnych produktów”. Co roku artyści, rzemieślnicy i handlowcy spotykają się w Berlinie z ciepłym przyjęciem znawców i wielbicieli wysokiej jakości produktów etnicznych, sztuki użytkowej i rzemiosła artystycznego. Biznesowi odbiorcy targów to właściciele mniejszych sklepów detalicznych, butików, jak również hurtownicy, przedstawiciele handlowi, importerzy i kupujący dla platform internetowych.

 

Udział w targach „Bazaar Berlin” 2021 został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Lodzkie Go! Nowe rynki dla kluczowych branż Województwa Łódzkiego”.

 

KS/PSZ