W dniach 29.06-1.07.2022 miała miejsce misja gospodarcza Województwa Łódzkiego do Luksemburga z udziałem przedsiębiorców z branży informatycznej: Liki, GSD Software i SelfMaker.

 

Pierwszego dnia z delegacją naszego regionu spotkał się p. Artur Sosna, Prezes Luksembursko-Polskiej Izby Handlowej, który przedstawił ogólną charakterystykę Luksemburga i jego gospodarki oraz możliwości wspólnych działań na rzecz przedsiębiorców z regionu łódzkiego. Następnie odbyła się wizyta w Centrum Danych LuxConnect, gdzie znajduje się jeden z najpotężniejszych superkomputerów na świecie – MeluXina, będący częścią inicjatywy EuroHPC. Kolejnym punktem programu był udział w prezentacji ekosystemu startupowego w Luksemburgu podczas wydarzenia w House of Startups, organizowanego we współpracy z tutejszym Ministerstwem Gospodarki. Bardzo owocna dla uczestniczących w misji przedsiębiorców okazała się część networkingowa spotkania, podczas której nawiązali oni wiele obiecujących kontaktów.

 

Kolejne dwa dni to udział w konferencji ICT Spring, podczas której odbywał się b2fair Matchmaking Event z udziałem naszych firm. Delegacja województwa wzięła również udział w spotkaniu z przedstawicielką luksemburskiej izby gospodarczej w celu omówienia możliwości rozwoju zainicjowanej podczas misji współpracy.

 

Misja gospodarcza branży IT do Luksemburga zorganizowana została w ramach projektu “LODZKIE GO BENELUX” we współpracy z Luxembourg Chamber of Commerce.

 

 

 

 

KS/MDM