Producenci z województwa łódzkiego zaprezentowali się na wspólnym stoisku podczas targów spożywczych TAVOLA 2022 w Kortrijk (Belgia). Wydarzenie to należy do najważniejszych w Europie targów branży spożywczej i stanowi miejsce wymiany kontaktów pomiędzy producentami i nabywcami wysokiej jakości produktów z branży spożywczej. Profil kupujących to zarówno hipermarkety, supermarkety, hurtownie zaopatrujące hotele, bary i restauracje, jak również kierownicy małych supermarketów i sklepów mało powierzchniowych. Profil targów obejmuje żywność i napoje oraz maszyny i wyposażenie dla przemysłu spożywczego. Udział w targach daje zatem przedsiębiorcom realną możliwość nawiązania międzynarodowych relacji handlowych.

Województwo Łódzkie zaprezentowało się na targach już po raz drugi, tym razem w ramach Polskiej Strefy, którą pierwszego dnia targów odwiedził Ambasador RP w Królestwie Belgii – p. Rafał Siemianowski, wyrażając duże zainteresowanie bogatą ofertą firm z łódzkiego.

Stoisko i wyjazd przedsiębiorców zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera Łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.

W toku rekrutacji, do udziału w wyjeździe na targi TAVOLA zakwalifikowało się 6 przedsiębiorstw z sektora MŚP, które zaprezentowały się na wspólnym stoisku Województwa Łódzkiego:
1. VERO-SOKI – producent soków (www.vero-soki.pl)
2. CHRUPEX – producent chrupek kukurydzianych (www.chrupex.com)
3. MORYŃ – producent przetworów warzywnych (www.moryn.info)
4. KLIMEKO SP. Z O.O. SP. K. – producent ekologicznych przetworów mlecznych (www.klimeko.pl)
5. VITAMIZU sp. z o.o. – producent napojów bezalkoholowych, typu Yerba Mate, Vegan Cola, napoje z kurkumą wspierające odporność (www.vitamizu.com)
6. MFP Trade & Consulting Magdalena Rycerz – producent ręcznie zawijanych krówek z dodatkiem białka konopnego (www.konopnyraj.pl)

Celem organizacji stoiska była promocja potencjału producentów spożywczych z województwa łódzkiego na arenie międzynarodowej oraz podniesienie konkurencyjności MŚP poprzez zapewnienie dostępu do zagranicznych konsumentów oraz inwestorów.

Dodatkowo, wszyscy przedsiębiorcy prezentujący się na stoisku Województwa Łódzkiego podczas targów TAVOLA, wzięli udział w Forum Polskich Przedsiębiorców Spożywczych w Belgii, które odbyło się 22.03.2022 r. w godzinach popołudniowych w siedzibie Ambasady RP w Brukseli. Podczas Forum przedsiębiorcy zaprezentowali swoje produkty potencjalnym partnerom handlowym z rynku belgijskiego.

 

AW/PSZ