Producenci z województwa łódzkiego zaprezentowali się na wspólnym stoisku podczas targów budowlanych BATIBOUW 2022 w Brukseli (Belgia).

Targi te są jedną z najważniejszych europejskich imprez dla branży budowlanej. BATIBOUW to największe wydarzenie o tematyce budowlanej, jakie corocznie odbywa się w Belgii. Przez ponad tydzień zwiedzający mają możliwość zapoznania się z nowościami produktowymi z obszaru budownictwu oraz renowacji. Na ogromnej powierzchni jaką oferują tereny Brussels Expo swoją ofertę prezentują co roku setki firm z branży budowlanej.

Województwo Łódzkie zaprezentowało się na targach już po raz czwarty. Stoisko i wyjazd przedsiębiorców zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera Łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.

W toku rekrutacji, do udziału w wyjeździe na targi BATIBOUW zakwalifikowały się cztery przedsiębiorstwa z sektora MŚP, które zaprezentowały się na wspólnym stoisku Województwa Łódzkiego:

  1. MODIMODI PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA – produkcja mebli i nowoczesna forma sprzedaży – sprzedaż mebli na wymiar poprzez aplikacje internetową www.modimodi.eu
  2. LEGAR P.K. SP. Z O.O. – producent mebli na wymiar www.facebook.com/meblelegar.pk
  3. R-S SYSTEM S.C. – kompleksowe zaopatrzenie inwestycji budowlanych oraz zakładów prefabrykacji
    www.r-s-system.pl
  4. REINGARD DESIGN Dmitri Reingard – producent domów pływających i domków typu „mobile house” pod marką NOMADREAM
    www.nomadream.com

Celem organizacji stoiska była promocja potencjału producentów budowlanych z województwa łódzkiego na arenie międzynarodowej oraz podniesienie konkurencyjności MŚP poprzez zapewnienie dostępu do zagranicznych konsumentów oraz inwestorów.

Stoisko Województwa Łódzkiego podczas BATIBOUW odwiedził Ambasador RP w Królestwie Belgii – p. Rafał Siemianowski, który wyraził duże zainteresowanie bogatą ofertą firm z łódzkiego.

Dodatkowo, wszyscy przedsiębiorcy prezentujący się na stoisku Województwa Łódzkiego podczas targów BATIBOUW, wzięli udział w Forum Polskich Przedsiębiorców Budowlanych w Belgii, które odbyło się 23.05.2022 r. w siedzibie Domu Łódzkiego w Brukseli. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem Ambasady RP w Królestwie Belgii i we współpracy z Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Amsterdamie. Podczas Forum przedsiębiorcy zaprezentowali swoje produkty potencjalnym belgijskim partnerom handlowym, zaproszonym do udziału w wydarzeniu.

AW/PSZ