Sekretariat Rady Państw Morza Bałtyckiego informuje o planowanym naborze wniosków w ramach Instrumentu Wspierania Projektów na rok 2021 (Project Support Facility).

Rada Państw Morza Bałtyckiego, ze względu na aktualne wyzwania związane z sytuacją epidemiczną w regionie Morza Bałtyckiego, jako priorytet Project Support Facility w edycji 2021 wskazała wsparcie innowacyjnych rozwiązań wzmacniających odporność regionu poprzez promocję inkluzyjności i ochrony grup społecznych szczególnie narażonych na negatywne skutki epidemii koronawirusa.

Wnioskodawcami mogą być m.in. osoby fizyczne, grupy, organizacje, instytucje, stowarzyszenia i przedsiębiorstwa, w tym podmioty niepubliczne, jak również członkowie Grup Eksperckich Rady Państw Morza Bałtyckiego i podmioty współpracujące z tą organizacją.

Warunkiem ubiegania się o środki z Project Support Facility jest włączenie w projekt minimum dwóch – oprócz Polski – partnerów spośród państw członkowskich Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć każdego z trzech długofalowych priorytetów Rady Państw Morza Bałtyckiego:

  • tożsamości regionalnej,
  • zrównoważonego i dobrze prosperującego regionu,
  • bezpiecznego i stabilnego regionu.

Nabór wniosków do Project Support Facility w edycji 2021 zostanie przeprowadzony w terminie 15 lutego – 31 marca 2021 r.

Bliższe informacje na temat warunków aplikowania znajdują się na stronie internetowej Rady Państw Morza Bałtyckiego
Aplikacje wraz z wymaganymi dokumentami należy przesyłać we wskazanym terminie na adres: jekaterina.popova@cbss.org.

Zachęcamy do aplikowania!

 

Rada Państw Morza Bałtyckiego (RPMB), czyli Council of the Baltic Sea States (CBSS), jest międzynarodowym forum politycznym, zajmującym się współpracą międzyrządową w tym regionie. Rolą RPMB jest określanie celów politycznych, inicjowanie projektów oraz tworzenie forum wymiany idei.

Project Support Facility jest programem Rady Państw Morza Bałtyckiego (CBSS), który wspiera projekty koncentrujące się na kulturze, edukacji, dzieciach i młodzieży.

 

Źródło: Rada Państw Morza Bałtyckiego

PSZ