Wydarzenie, na które zdecydowaliśmy się pojechać w ramach realizacji unijnego projektu cyklicznie gromadzi licznych producentów i projektantów odzieży, głównie z Europy. Targi koncentrują się na kreowaniu i przedstawianiu nowoczesnych trendów projektowych w modzie w postindustrialnym klimacie stolicy Niemiec. Wydarzeniu towarzyszyło wiele imprez towarzyszących: pokazów, spotkań tematycznych itp.

Do udziału w wyjeździe zakwalifikowały się następujące firmy:

  1. DeSkład Łukasz Milanowski – reprezentujący dziewiarską markę „Takapara” producent skarpet i czapek
  2. Cutting Partners Sp. z o.o. – producent wyrobów odzieżowych, a także zleceniobiorca procesów technologicznych
  3. Flower of beauty Mariusz Kwiatkowski – właściciel internetowego sklepu z odzieżą „Baccanera”.
  4. Serafin Studio Norbert Serafin – dystrybutor marki „dzieńdobry” zajmującej się projektowaniem i produkcją odzieży i tekstyliów.

Przedstawicielom firm towarzyszyła dwójka pracowników Wydziału Promocji Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Wizyta została zrealizowana bez stoiska co przez zapewnienie większej mobilności dało uczestnikom lepszą możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami modowymi
i nawiązanie oczekiwanych kontaktów handlowych. Dwa bardzo intensywne dni zaowocowały przeprowadzeniem wielu rozmów handlowych co w przyszłości może doprowadzić do korzystnej współpracy firm z regionu łódzkiego z zagranicznymi kontrahentami.

Wyjazd zorganizowano w ramach realizacji projektu „Łódzkie dla Biznesu – Rozwój na Plus” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, II.2 Internacjonalizacja przedsiębiorstw, II.2.2 Promocja gospodarcza regionu.

 

MS / PM