W czwartek, 7 maja odbył się  kolejny czat w ramach #Czwartki na Czacie – zainicjowanego przez marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, podczas którego pomagamy przedsiębiorcom poradzić sobie z konsekwencjami pandemii Covid-19.

Na pytania przedsiębiorców odpowiadał Bogdan Kubiszewski,  dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie. Tematem spotkania była rządowa pomoc dla przedsiębiorstw w ramach Tarczy Antykryzysowej realizowanej przez powiatowe urzędy pracy.

Pytania dotyczyły m.in.: tego kto może skorzystać z mikropożyczki i jakie są sposoby rozpatrywania wniosków, zasad przyznawania dofinansowań części kosztów wynagrodzeń pracowników przedsiębiorców, u których nastąpił spadek obrotów gospodarczych. Jak również form wsparcia jakie oferuje urząd pracy w związku z pandemią.

Tych Państwa, którzy nie zdążyli zadać pytania na czacie, zachęcamy do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Opocznie. Oto numery telefonów dla przedsiębiorców:
tel. 44 755 51 00 (01,02), wew. 120, 130, 150, 170, 290
www.opoczno.praca.gov.pl

Zapraszamy również do udziału w kolejnych czatach, w każdy czwartek, w godzinach 11:00 – 13:00 za pośrednictwem Messengera na naszej stronie.

Już w najbliższy czwartek, 14 maja –  Czat z ekspertem ZUS Oddział w Tomaszowie Mazowieckim.

 

MR