182 dni będzie trwała Światowa Wystawa EXPO 2020 w Dubaju (1 października 2021 – 31 marca 2022). Już od jutra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich swoje 5 minut będzie miał nasz region! „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją” – to nasze hasło przewodnie.

Prezentacja regionu łódzkiego odbywać się będzie w Pawilonie Polski w strefie wystaw czasowych, która zostanie udostępniona dla Województwa Łódzkiego na 5 dni (6 – 10 listopada).

Motywem przewodnim interaktywnej prezentacji „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją” będzie przemysł włókienniczy, w odniesieniu do tradycji historycznych regionu, aż do nowoczesnych technologii w dziedzinie tworzenia tkanin, przy udziale przedsiębiorstw i ośrodków naukowych zlokalizowanych w Łódzkiem. Wystawie towarzyszyć będą rozmaite wydarzenia dodatkowe, promujące region pod względem gospodarczym, kulturowo-artystycznym i turystycznym. Odbędzie się Forum Łódzkie dla biznesu, spotkania B2B i matchmakingowe z udziałem przedsiębiorców z Łódzkiego oraz przedstawicieli biznesu z terenu ZEA. Prezentacja Łódzkiego na Expo to także warsztaty dla dzieci prowadzone przez artystów ludowych z regionu, koncert fortepianowy, pokazy muzyki i tańców ludowych oraz kolekcja mody inspirowana elementami tradycyjnych strojów ludowych z regionu łódzkiego.

Podczas wystawy swoje oferty zaprezentują przedsiębiorcy z Łódzkiego. Województwo będzie promować walory swojego regionu i zachęcać do inwestowania. Działania promocji gospodarczej podczas Expo 2020 będą miały charakter eventów promocyjnych, pokazów, warsztatów, konferencji prasowych, służących promocji produktów oferowanych przez firmy z województwa łódzkiego, jak również samego regionu jako miejsca atrakcyjnego pod względem gospodarczym.

W gronie ambasadorów Expo 2020 znalazł się marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. – Obecność Województwa Łódzkiego na Expo 2020 w Dubaju stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania potencjału gospodarczego, kulturalnego i turystycznego naszego regionu – mówi. – To ogromna szansa dla innowacyjnych firm z Łódzkiego na wypromowanie produktów i usług.

EXPO to międzynarodowe wydarzenie promocyjne, skierowane do szerokiego grona odbiorców, m.in. mieszkańców ZEA i przedsiębiorców, w ramach którego na wielu forach i w różnych formach prezentowany jest dorobek kulturalny, naukowy, gospodarczy, techniczny czy też atrakcje turystyczne poszczególnych państw – uczestników wydarzenia.

Rozpoczęcie Expo 2020 zostało opóźnione z powodu koronawirusa. Organizatorzy szacują, że wystawę zwiedzi w sumie nawet 18 milionów osób. Udział bierze w niej ponad 200 krajów i organizacji międzynarodowych.

Wystawy skierowane są do szerokiej publiczności. Kompleksowa, wielobarwna prezentacja dorobku niemal wszystkich krajów i największych organizacji na świecie tworzy olbrzymie innowacyjne widowisko, wykorzystujące multimedia i najnowsze techniki budowania ekspozycji. Miasta, w których odbywają się wystawy EXPO na ponad pół roku stają się stolicami świata, które przyciągają szerokie spektrum gości – od delegacji państwowych na najwyższych szczeblach, poprzez przedsiębiorców i biznesmenów, a skończywszy na turystach i mieszkańcach kraju-organizatora. Z ostatniej grupy gości, najliczniej wystawy EXPO odwiedzają rodziny z dziećmi. Światowe Wystawy EXPO mają podobne znaczenie, jak igrzyska olimpijskie w sporcie czy Mundial w piłce nożnej.

Hasłem przewodnim Światowej Wystawy EXPO 2020 jest Connecting Minds, Creating the Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość. Temat przewodni rozwijają trzy podtematy: Opportunity (Szanse), Mobility (Mobilność) i Sustainability (Zrównoważony Rozwój).

Źródło: łódzkie.pl

 

 

 

PSZ