Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH), Ambasadą RP w Brukseli i Rynkiem Spożywczym MaBru zapraszają do udziału w misji gospodarczej na wydarzenie pn. „Polska Noc w Brukseli”, odbywające się w dniach 29-30 września 2023 r.
Kto może wziąć udział w rekrutacji?
W naborze mogą wziąć udział wyłącznie firmy sektora MŚP, których oferta jest skierowana dla segmentu HoReCa. Do uczestnictwa w misji gospodarczej zapraszamy przedsiębiorców oferujących produkty spożywcze dla tej branży.
Kategorie produktów spożywczych dla segmentu HoReca, dopuszczone przez organizatorów Polskiej Nocy w Brukseli, to:
- Świeże warzywa i owoce, zioła,
- Grzyby,
- Sery, nabiał,
- Wszelkiego rodzaju przetwory, konserwowane owoce i warzywa, grzyby, itd.
- Suszone owoce, warzywa, zioła, itd.
- Świeże naturalne soki,
- Wina, regionalne alkohole, piwa, itd.
Informacje o wydarzeniu
Organizatorami wydarzenia po stronie polskiej są: Polska Agencja Inwestycji i Handlu (organizator główny), Ambasada RP w Brukseli i Polska Organizacja Turystyczna w Brukseli. Celem wydarzenia „Polska Noc w Brukseli” jest promocja polskiej branży rolno-spożywczej oraz polskich świeżych produktów regionalnych przy okazji 50. jubileuszu istnienia rynku spożywczego MaBru (https://www.mabru.be/). Województwo Łódzkie nie jest organizatorem tego wydarzenia.
Polska Noc w Brukseli kierowana jest do ok. 6000 odwiedzających z branży HoReCa, m.in. lokalnych partnerów biznesowych, szkół hotelarskich, właścicieli sieci supermarketów, członków Światowego Związku Rynków Hurtowych, belgijskich restauracji nagrodzonych gwiazdką Michelin, członków Euro-Toques czy Brukselskiej Federacji Horeca. Obecni na wydarzeniu będą także politycy, media oraz influencerzy z branży food.
Do dyspozycji wystawców z Polski będzie powierzchnia o wielkości ok. 1.000 m.kw. Organizatorzy wydarzenia zapewniają uczestnikom stoisko wystawiennicze, a także niezbędne wyposażenie, takie jak stoliki i krzesła, lady wystawiennicze i lodówki.
Organizatorzy przewidują dla wystawców spotkania B2B z lokalnymi potencjalnymi partnerami biznesowymi. Wystawcy muszą zapewnić możliwość próbowania swoich wyrobów podczas wizytacji gości przy stoiskach. Wydarzenie ma charakter promocyjny; Organizatorzy nie zakładają możliwości prowadzenia aktywnej sprzedaży.
Zasady udziału w misji i zakres wsparcia
Wydarzenie odbywa się w godzinach nocnych – noc 29/30.09.2023 r., rozpoczęcie o północy 29 września, zakończenie o 7:00 rano 30 września. W ramach misji gospodarczej, Województwo Łódzkie zapewnia wyłącznie nocleg na dwie noce: 29/30.09 i 30.09/1.10.2023 r., dla maksymalnie dwóch osób na jedno przedsiębiorstwo. Wszelkie pozostałe koszty są po stronie uczestników misji (transport, wyżywienie, ubezpieczenie etc.) lub Organizatorów Nocy Polskiej w Brukseli (m.in. stoisko wystawiennicze z wyposażeniem, działania marketingowe, spotkania b2b).
Planowany jest udział 5 przedsiębiorstw w misji organizowanej przez Województwo Łódzkie. Ostateczna liczba uczestników dopuszczonych do udziału w misji będzie zależna od dostępnych miejsc. Zgłoszenia będą także podlegały akceptacji przez Organizatorów wydarzenia, do których należy ostateczna decyzja o możliwości udziału przedsiębiorcy w wydarzeniu. W szczególności, Organizator ma prawo zadecydować o ograniczeniu liczby miejsc dla wystawców produkujących konkretny asortyment.
Jak dokonać zgłoszenia udziału w misji?
Zgłoszenie udziału w wyjeździe następuje poprzez złożenie drogą mailową wymaganych dokumentów:
- Formularza zgłoszenia do udziału w rekrutacji, oraz
- Formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.
Wypełniony w całości i podpisany Formularz rekrutacyjny należy przesłać do dnia 10 lipca 2023 r., godz. 12:00, na adres projekty.miedzynarodowe@lodzkie.pl.
W przypadku zakwalifikowania się przedsiębiorstwa do udziału w Wyjeździe, konieczne będzie również przesłanie uzupełnionego i podpisanego Formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis, który stanowi Załącznik nr 1 do Umowy o dofinansowanie. Jednocześnie przedsiębiorstwo może złożyć ten Formularz wraz z Formularzem zgłoszeniowym, o którym mowa w pkt. 1.
Ww. formularze, a także pozostałe dokumenty związane z udziałem w misji, w tym regulamin udziału w wyjeździe i wzór umowy dofinansowania uczestnictwa w misji, do pobrania poniżej.
>>> Pobierz pliki (archiwum zip) <<<
Wszelkich dodatkowych informacji udziela przedstawiciel Wydziału Projektów Międzynarodowych:
Katarzyna Stachurska, e-mail: katarzyna.stachurska@lodzkie.pl, tel. 42 663 35 91.
Zapraszamy!
Udział w misji możliwy jest dzięki dofinansowaniu z projektu LODZKIE GO BENELUX, a uczestnictwo w wydarzeniu stanowi pomoc de minimis dla przedsiębiorców.
MS / KS