Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego reprezentujący sektor kosmetyczny przebywali w dn. 30.10 – 3.11. 2022 r. z misją w Dubaju, gdzie uczestniczyli jako wystawcy w targach Beautyworld Middle East. W nawiązywaniu kontaktów biznesowych wspierały ich Radne Sejmiku Województwa Łódzkiego – Ewa Wendrowska i Dorota Więckowska, które przemawiały podczas oficjalnego otwarcia targów.

Łódzkie przedsiębiorstwa biorące udział w misji gospodarczej i prezentujące się na stoisku regionalnym to Centrum Medicum Poland, Elanda Pharma Sp. z o.o., Efektima, Elfa Pharm Sp. z o.o., Vasco Gel Polish Sp. z o.o. oraz Solange Laboratories. Był to pierwszy raz, gdy Województwo Łódzkie uczestniczyło w targach Beautyworld Middle East w charakterze wystawcy. Nasze stoisko regionalne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a zwiedzający chwalili jego wystrój i estetykę.

W programie misji do Dubaju, oprócz spotkań biznesowych umówionych dla wystawiających się firm na stoisku Województwa Łódzkiego, były też m.in. prezentacje ekspertów ds. rynku arabskiego oraz sektora kosmetycznego – Macieja Białko i Blanki Chmurzyńskiej-Brown, a także wizyty studyjne do wolnej strefy ekonomicznej i parku naukowego, będącego inkubatorem m.in. dla firm z szeroko pojętej branży farmacji, zdrowia i wellness. Podczas tych wizyt przedsiębiorcy dowiedzieli się m.in. o zasadach zakładania i prowadzenia działalności w obu lokalizacjach, spodziewanych kosztach i ulgach, oferowanym polskim firmom zakładającym tutaj swój biznes. Przedstawicielki Województwa Łódzkiego spotkały się także m.in. z reprezentantami Ministerstwa Rozwoju oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, obecnymi na polskim stoisku narodowym na targach Beautyworld.

Wyjazd na misję gospodarczą do Dubaju został zrealizowany w ramach projektu „LODZKIE GO! Nowe rynki dla kluczowych branż Województwa Łódzkiego”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

KS/PSZ