Łódzkie Dni Innowacji 2020

Łódzkie Dni Innowacji to spotkania z ekspertami i młodym biznesem z województwa łódzkiego, poświęcone nowatorskim rozwiązaniom w przemyśle i usługach oraz nowoczesnym technologiom. ŁDI odbyły się podczas XIII edycji Europejskiego Forum Gospodarczego Województwa Łódzkiego, w tym roku wyjątkowo w formule online.

Podczas pierwszej sesji panelowej „Innowacje – jak i po co?” prelegenci odpowiedzieli między innymi na pytania: co to znaczy być innowacyjnym? czy rynek jest gotowy na innowacje? oraz jak oszacować ryzyko innowacyjnych przedsięwzięć? W panelu otwarcia wzięli udział przedsiębiorcy, którzy korzystając z energii innowacji rozwijają biznesy z ogromnym potencjałem: Łukasz Adamek – Smart Soft Solusions Sp. z o.o.,  Piotr Kruszyński – ŁSSE S.A., Witold Sujka – Tricomed S.A., Bogumił Zięba – Klaster ICT.

Obejrzyj panel „Innowacje jak i po co?”»

Finał I edycji Kuźni Pomysłów

Podczas Łódzkich Dni Innowacji odbył się również finał I edycji KUŹNI POMYSŁÓW – programu wsparcia dla młodych i innowacyjnych biznesów. Do “Kuźni” wprowadził zainteresowanych Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Obejrzyj finał Kuźni Pomysłów»

W ramach programu zorganizowanego przez SkyHub – Hub Innowacji Województwa Łódzkiego, kilkadziesiąt zespołów projektowych korzystało z mentorskiego wsparcia pomagającego przekształcić pomysł w biznes.

Do finału zakwalifikowało się dziewięć zespołów projektowych: 2teach, 3D Support,  EndoFund, LocoGlosbi Solar, Randka w pudełku, SeniorApp, Topic, Trainers.org, Wavy, które swoje idee biznesowe prezentowały w czasie tzw. pitchingu czyli krótkiej prezentacji pomysłów.

Najlepsze startupy wskazali jurorzy, a zarazem mentorzy projektu. Nagrody wręczyła Barbara Siestrzeńcewicz-Kuczuk, zastępca dyrektora Departamentu Promocji UMWŁ. Poniżej przedstawiamy listę laureatów.

WYRÓŻNIENIA I EDYCJI KUŹNI POMYSŁÓW

🏆 Piotr Serafiński twórca 2teach –  innowacyjnej platformy dedykowanej nauczycielom i korepetytorom online.

🏆 Krzysztof Zarębski – 3D Support – narzędzia wykorzystującego technologię wirtualnych spacerów do zarządzania danymi w dowolnym formacie i lokalizowania ich w miejscach wykorzystania za pomocą urządzeń mobilnych i stacjonarnych.

🏆 Jakub Wujek, Damian Perydzeński z Wavy – lokalizatora dla nurków rekreacyjnych, przekazującego informację o położeniu nurka w czasie rzeczywistym do osoby nadzorującej nurkowanie.

WYRÓŻNIENIE ZA NAJLEPSZY MODEL BIZNESOWY I EDYCJI KUŹNI POMYSŁÓW

🏆 EndoFund (EndoFund S.A.), Piotr Cioch –  finansowe wspieranie rynku medycznego

WYRÓŻNIENIE ZA NAJLEPSZE WYSTĄPIENIE I EDYCJI KUŹNI POMYSŁÓW

🏆 Trainers.org (Trainers Organization – Mateusz Stasiak), Mateusz Stasiak: Trainers.org to platforma SaaS dla trenerów, szkoleniowców, wykładowców akademickich, ekspertów STEM. “Sell knowledge effortlessly”. Pozwala na stworzenie profilu potwierdzającego doświadczenie, umieszczanie prowadzonych przez siebie szkoleń w bazie, zwiększenie sprzedaży, widoczności i marki osobistej, uzyskanie certyfikatu trenera przez udział w e-kursie.

Obejrzyj Finał „Kuźni Pomysłów”»

Gratulujemy wszystkim finalistom. Informujemy, że już pracujemy nad kolejną edycją Kuźni, o której poinformujemy wkrótce 🙂

Fot. Adam Staśkiewicz

MR