W dniach 26-27 stycznia 2020 r. przedsiębiorcy z województwa łódzkiego zaprezentowali się na wspólnym stoisku podczas międzynarodowych targów przemysłu bieliźniarskiego i pończoszniczego LingeriePRO 2020 w Antwerpii (Belgia).

Wydarzenie miało charakter B2B i służyło nawiązywaniu relacji handlowych między producentami bielizny a dystrybutorami i właścicielami sklepów z krajów Beneluksu i z zagranicy.

Na wspólnym stoisku Województwa Łódzkiego swoje produkty zaprezentowali producenci bielizny damskiej – firmy ALLES i KONRAD oraz producent pończoch i rajstop damskich oraz skarpet męskich i dziecięcych – firma CONSAY, a także SYNTEX –  producent skarpet damskich, męskich i dziecięcych .

Stoisko Województwa Łódzkiego cieszyło się zainteresowaniem przedstawicieli lokalnych sklepów i dystrybutorów produktów bieliźniarskich i pończoszniczych. Odwiedził je również Pan Artur Orzechowski, Ambasador RP w Królestwie Belgii, który zapoznał się z ofertą przedsiębiorców, rozmawiał o ich potrzebach i możliwym wsparciu dla firm zainteresowanych rozwojem działalności w oparciu o rynki krajów Beneluksu. Na stoisku gościła też największa polonijna telewizja internetowa Pepe TV.

Umożliwienie MŚP udziału w prestiżowych imprezach wystawienniczych stanowi bardzo duże wsparcie dla przedsiębiorców reprezentujących branżę tekstylną, która dla regionu łódzkiego jest niezwykle ważna. Międzynarodowe targi tej rangi stanowią cenne doświadczenie, umożliwiają bezpośredni kontakt z klientami, pozwalają ocenić potencjał rynku, dają też możliwość poznania lokalnych obyczajów zakupowych i preferencji towarowych – podkreśla Ewa Kowalska z firmy Consay.

Ze względu  na wzornictwo, jakość i ceny bielizny Konrad wytwarzanej w Pęczniewie, po udziale w targach LingeriePRO , z optimizmem oczekujemy na zawarcie kontraktów eksportowych – twierdzi Konrad Bzdurski, prezes spółki.

Projekt „Łódzkie w Brukseli wspiera łódzki biznes” doskonale uzupełnia i wzmacnia długofalowe priorytety eksportowe firmy Konrad. Z uwagi na wysoką jakość surowców i gotowej bielizny, firma dąży bowiem do stałego zwiększania sprzedaży na najbardziej zamożnych i wymagających rynkach krajów Unii Europejskiej – mówi Jerzy Jackiewicz, odpowiadający za kontakty zagraniczne i działania marketingowe spółki Konrad.

Czujemy się wyróżnieni możliwością wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. Cały wyjazd był zorganizowany z dużym profesjonalizmem. Stoisko znajdowało się w bardzo dobrej lokalizacji dzięki czemu byliśmy widoczni. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego za umożliwienie rozwoju oraz zdobycie nowego doświadczenie – mówi Anna Wawrzyn z firmy Syntex.

Warto brać udział w wydarzeniach i targach międzynarodowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, ponieważ jest to szansa na pozyskanie klientów biznesowych, ale też świetna promocja firmy na rynkach zagranicznych. Wizyta Ambasadora i spotkanie w Domu Łódzkim w Brukseli były dodatkowo podsumowaniem świetnej organizacji targów oraz potwierdziły chęć pomocy oraz szczere zaangażowanie w pracę na rzecz wspierania przedsiębiorców – mówi Iga Ojrzyńska z firmy Alles.

Po zakończeniu targów przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Punktu Wsparcia Inwestora, które odbyło się w siedzibie Domu Łódzkiego w Brukseli. Przedstawiciele firm dowiedzieli się z jakich form wsparcia mogą korzystać, w tym m.in. o możliwości wykorzystywania brukselskiego przedstawicielstwa województwa jako miejsca spotkań biznesowych, prowadzonych z lokalnymi kontrahentami. W oparciu o doświadczenia przedsiębiorców zdobyte na targach LingeriePRO, zaplanowano też przyszłe działania dla branży bieliźniarskiej i pończoszniczej, w tym wydarzenia promocyjne na terenie Brukseli.

Mam nadzieję, że skorzystamy z możliwości jakie daje naszej firmie bezpośredni kontakt z pracownikami Domu Łódzkiego w Brukseli. Pracownicy biura mają ogromną wiedzę, szereg pomysłów, cennych rad, pracują nad różnego rodzaju inicjatywami. To rzadka możliwość uzyskania wsparcia od profesjonalistów doskonale zorientowanych w sytuacji na rynku docelowympodkreśla Pani Ewa.

Firmy uczestniczące w w LingeriePRO 2020:

ALLES – producent bielizny damskiej – www.alles.pl
Firma rodzinna ze stuprocentowym kapitałem polskim, funkcjonująca od 1992 roku. Obecnie ALLES zatrudnia ok. 130 osób, w tym wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę zarządzającą i dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz komputerowym systemem przygotowania produkcji. Firma współpracuje z renomowanymi dostawcami surowców do produkcji bielizny. ALLES jest członkiem „Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej”, „Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody – Lewiatan” i współpracuje z „Klastrem Innowacyjnego Przemysłu i Mody”.

 

 

KONRAD – producent bielizny damskiej –  www.konrad-bielizna.pl
Firma istnieje na rynku bieliźniarskim od 1990 roku. Atrakcyjne wzornictwo, szeroki asortyment, perfekcyjna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania, plasuje firmę KONRAD w czołówce polskich producentów gorseciarskich. Wyroby wykonane są z najwyższej jakości surowców: mikrofibra z dodatkiem Merylu, haftowane tiule oraz elastyczne koronki pochodzą z najlepszych światowych firm między innymi z Francji, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Włoch. Firma eksportuje produkty m.in. do: Czech, Słowacji, Ukrainy, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji oraz Kazachstanu.

 

CONSAY – producent pończoch i rajstop damskich oraz skarpet męskich i dziecięcych – www.consay.com.pl
Firma działa na rynku od 1984 roku. Jest producentem wyrobów pończoszniczych dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Do produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości surowce i zaawansowane technologie. Asortyment firmy CONSAY obejmuje: rajstopy damskie, pończochy damskie, podkolanówki damskie, dziecięce rajstopy i podkolanówki oraz skarpety męskie. Wyroby firmy CONSAY są sprzedawane w największych sieciach handlowych w Polsce: Auchan, Carrefour, E.Leclerc, Makro, Real, Selgros, Tesco, a także za granicą, w takich krajach jak: Wielka Brytania, Irlandia, Armenia, Belgia, Czechy, Estonia, Francja, Gruzja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rosja, Słowacja, Węgry.


SYNTEX – producent skarpet damskich, męskich i dziecięcych – www.syntex.pl
Firma działa na rynku odzieżowym od 1968 roku. Jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych producentów wyrobów pończoszniczych w Polsce i Europie. Swoje produkty sprzedaje pod znanymi markami m. in. CHILI, TUPTUSIE, MEDIK i KENNAH, przeznaczonymi dla dorosłych oraz dzieci. Firma dysponuje nowoczesnym zapleczem techniczno – produkcyjnym (dziewiarnia z 200 specjalistycznymi maszynami, wykańczalnia, farbiarnia). Wszystkie wytwarzane przez firmę wyroby pochodzą z wysokogatunkowych surowców naturalnych i syntetycznych, w tym surowców innowacyjnych – zwiększających komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Do produkcji używane są tylko i wyłącznie przędze certyfikowane. Firma posiada własny certyfikat OEKO-TEX.

 

Stoisko i wyjazd przedsiębiorców zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera Łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.

 

PISZĄ O NAS

 

LingeriePRO Tradefair