Ruszył Konkurs na projekt aranżacji przestrzeni wystaw czasowych w Pawilonie Polski na Wystawie Światowej EXPO DUBAJ 2020. Wystawa w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) rozpocznie się 1 października 2021 r. i potrwa do 31 marca 2022 r. Prezentacja Województwa Łódzkiego odbędzie się w dniach 6-10 listopada 2021 r.

Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber zaprasza studentów wszystkich kierunków architektonicznych Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Politechniki Łódzkiej do udziału w Konkursie.

Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszej pod względem architektonicznym, wizualnym i użytkowym dokumentacji projektowej na aranżację strefy wystaw czasowych w Pawilonie Polski. Prace projektowe mają spełnić wymagania komfortu, bezpieczeństwa, identyfikacji wizualnej oraz połączenia nowoczesności i tradycji związanej z wytycznymi oraz hasłem dla Pawilonu Polski.

Hasło Polskiego Pawilonu: Polska. Kreatywność inspirowana naturą.

Uczestnikami Konkursu mogą być studenci wszystkich kierunków architektonicznych Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Politechniki Łódzkiej.

Na laureatów czekają nagrody:

  • za zajęcie I miejsca – nagroda o wartości 7 000 zł,
  • za otrzymanie wyróżnienia I stopnia – nagroda o wartości 2 000 zł,
  • za otrzymanie wyróżnienia II stopnia – nagroda o wartości 1 000 zł.

Autor zwycięskiej pracy weźmie także udział w Wystawie Województwa Łódzkiego podczas Światowej Wystawy EXPO Dubaj 2020!

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu znajdują się w regulaminie oraz w materiałach do pobrania na stronie internetowej Instytutu Architektury i Urbanistyki, Politechniki Łódzkiej.

Termin nadsyłania prac konkursowych: do 30 kwietnia 2021 r.
Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zapraszamy.

MR/PSZ