Wsparcie w rozwoju lokalnych firm, promowanie regionalnych produktów w międzynarodowym środowisku czy budowanie sieci współpracy z instytucjami z innych regionów europejskich to priorytetowe działania Województwa Łódzkiego skierowane do przedsiębiorców. Sprawdź, co możemy zrobić dla ciebie?

 

 

 

 

Jak rozwinąć biznes i zaistnieć w międzynarodowym środowisku? To pytanie przedsiębiorcy zadają sobie od lat, niezależnie od sytuacji rynkowej. Wiadomo przecież, że najważniejszy jest pomysł, potem zaś istotne jest znalezienie odpowiednich środków i zbudowanie spójnej strategii rozwoju firmy. Dlatego projekty nastawione na promocję gospodarczą, realizowane pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, stanowią kompleksową ofertę wsparcia Województwa Łódzkiego w zakresie rozwoju przedsiębiorczości z regionu! Dzięki nim firmy mają możliwość prezentacji oferty w gronie najlepszych i najważniejszych światowych wydarzeń branżowych. Umacniają swoją pozycję handlową i nawiązują międzynarodowe kontakty biznesowe.

Na szczególną uwagę zasługuje projekt „Łódzkie w Brukseli wspiera łódzki biznes„, mający na celu nie tylko aktywną promocję rodzimych marek w krajach Beneluksu, ale też pomoc w budowaniu i utrzymywaniu trwałych relacji z zagranicznymi kontrahentami. Spektrum aktywności projektu obejmuje zróżnicowane kierunki przemysłowe, co przekłada się bezpośrednio na duże zainteresowanie ze strony właścicieli lokalnych firm. Uczestnictwo w projekcie stanowi bowiem niebywałą szansę na rozwój.
Dowiedz się jakie firmy uczestniczą w projekcie: 

ACORA EVENTS, ALLES, AQUA VENDO, ATHENA Property Management, BAFESTO, BOXlife, BRODOWSKI OWOCE, CHRUPEX, EKO-NATURA, HERBSLAND, JANMOR Stocznia Jachtowa, KONRAD, LIKI MOBILE SOLUTIONS , LIV’ERS Katarzyna Meyer, MORYŃ, MEDICA Karolina Kabot, OKEDA, RR OFFICE, SAW-POL, SOLIGRANO, VERO Tłocznia Soków Owocowych, WIATROWY SAD, WNĘTRZA, ZOOKSY

W jaki konkretnie sposób pomaga Województwo Łódzkie?

W ramach przedsięwzięcia organizowane są wydarzenia gospodarcze oraz spotkania biznesowe z zagranicznymi inwestorami, a także warsztaty i konferencje. Dzięki temu budowana jest łódzko-brukselska sieć współpracy, zapewniająca rynek zbytu dla towarów z naszego regionu.

Nie bez znaczenia pozostaje również pomoc w budowaniu profesjonalnego wizerunku polskich firm na zachodzie, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie eksportu produktów i usług. W Brukseli działa Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego „Dom Łódzki”. Stanowi ono nie tylko miejsce spotkani B2B, ale także cenne źródło informacji związanych z polityką regionalną oraz przepisami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. To nieocenione wsparcie dla wszystkich firm, które poważnie podchodzą do polityki eksportowej, ukierunkowanej właśnie na Belgię, Holandię i Luksemburg.

Jednym z ważniejszych przykładów działalności projektu jest organizacja uczestnictwa w zagranicznych wydarzeniach branżowych. To bezpośrednia i najlepsza możliwość prezentacji oferty handlowej, a także idealny sposób na nawiązanie obiecujących kontaktów.

Województwo Łódzkie oferuje tu aktywne wsparcie teoretyczne i praktyczne, zapewniając stoiska targowe firmom, które wyraziły chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu. Wszystko to mimo zawirowań gospodarczych i ekonomicznie trudnego czasu, spowodowanego pandemią COVID-19.

Warto nadmienić, że w nadchodzącym roku również zaplanowany został udział w  targach branżowych, a nabór do nich już trwa. Mowa tu o międzynarodowych targach budowlanych BATIBOUW 2022zgłoś się», które odbędą się w Brukseli pod koniec maja, oraz marcowych międzynarodowych targach branży spożywczej TAVOLA. Podczas obu wydarzeń zostanie zorganizowane Forum Polskich Przedsiębiorców, na które serdecznie zaprasza Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego.

 

Projekt „Łódzkie w Brukseli wspiera łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu”
współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

MR