Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Applia Polska zaprasza na cykl spotkań online, podczas których poruszone zostaną najważniejsze tematy związane z otwartymi innowacjami, wykorzystaniem 5G w przemyśle, VR, IoT, a także ochroną wytworzonych technologii. Spotkania będą odbywać się w każdą środę o godz. 11:00, do 1 lipca.

Pierwsze spotkanie  już 10 czerwca, o godz. 11:00

“Otwarte innowacje i ich finansowanie”

Celem spotkania jest przedstawienie możliwości i korzyści płynących ze współpracy na linii startup – duże przedsiębiorstwo. Otwarte innowacje to dostęp do kreatywnego podejścia startupów, ich wiedzy, umiejętności i elastycznego podejścia do rozwoju produktu oraz nowoczesnych rozwiązań w krótkim czasie. Podczas warsztatu omówione zostanie jak przygotować organizację, aby efektywnie szukać i wdrażać innowacje z zewnątrz oraz jak definiować potrzeby na innowacje. Przedstawione zostaną praktyczne sposoby scoutingu startupów, ich oceny przed rozpoczęciem współpracy oraz modele współpracy na linii startup-korporacja. Druga część modułu dotyczyć będzie możliwości zewnętrznego finansowania innowacji.

Spotkanie poprowadzą: Piotr Gadzinowski – Senior Manager w Crido Biznes I Innowacje oraz Kamil Kociszewski – przedsiębiorca z ponad 10 letnim doświadczeniem, product developer, strategic planner, manager otwartych innowacji.

Harmonogram kolejnych spotkań
  • Technologia 5G w przemyśle 17 czerwca 2020 r.

Podczas tego modułu uczestnicy dowiedzą się jak technologia piątej generacji może im pomóc w rozwoju biznesu, jakie ma zastosowania w branży sprzętu gospodarstwa domowego i jaką rolę pełni w budowie fabryki przyszłości.

  • VR i IoT w przemyśle –  24 czerwca 2020 r.

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, czujniki, cyfrowe bliźniaki, analiza predykcyjna, zdalne szkolenia i inne – o innowacjach dla branży AGD z zakresu VR i IoT (internetu rzeczy) z praktycznego punktu widzenia opowiedzą startupy prezentując najciekawsze przemysłowe zastosowania dla branży.

  •  Innowacje – jak je tworzyć by były dobrze chronione? –  1 lipca 2020 r.

W trakcie webinarium, dr Sergey Yatsunenko – doktor fizyki (tytuł uzyskany w Instytucie Fizyki PAN), radiofizyk – absolwent Narodowego Uniwersytetu w Dniepropietrowsku opowie o metodyce realizacji innowacji, która jest odpowiedzią na powyższą potrzebę – Design for Patentability.

 

Więcej informacji oraz rejestracjaINNaction – Innowacje w praktyce»

 

Źródło: ŁSSE

 

MR