W dniach 22-24 listopada 2022 r. firmy z regionu łódzkiego wzięły udział w międzynarodowych targach Free From Functional Food Expo w Amsterdamie, gdzie na narodowym stoisku Polski zaprezentowały swoje produkty.

Free From Functional Food  są jednym z kluczowych w Europie wydarzeń targowych promujących żywność funkcjonalną, produkty wolne od alergenów, laktozy, czy oleju palmowego. Obserwuje się, że od kilku lat artykuły spożywcze „Free From” stały się jednym z głównych trendów w branży spożywczej i synonimem zdrowej żywności, a konsumenci coraz częściej sięgają po produkty „wolne od”.

Przedstawicie firm:

  • Wiatrowy Sad Grażyna Wiatr
  • Vitamizu Sp. z o.o.

przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi klientami biznesowymi, a ich produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Uczestnictwo w wydarzeniu umożliwiło naszym przedsiębiorcom nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami i technologiami związanymi z branżą spożywczą, m.in. poprzez udział w seminariach odbywających się w ramach targów.

Obecność na targach jest realizowana w ramach projektu LODZKIE GO BENELUX.

AS/PSZ