Producenci z branży żeglarskiej z regionu łódzkiego w dniach 19-21.11.2019 r. zaprezentują swoje produkty na największej na świecie wystawie materiałów, technologii oraz elementów wyposażenia jachtów –  METS 2019 w Amsterdamie.

Targi METS to kilka hal w centrum kongresowym RAI Amsterdam, kilkanaście narodowych pawilonów, około 1600 wystawców z 50 państw oraz prawie 20 tys. zwiedzających ze 120 krajów świata – specjaliści z branży, szefowie produkcji oraz zaopatrzeniowcy poszukujących nowych materiałów i rozwiązań.

Województwo Łódzkie po raz pierwszy zaprezentowało się na targach  METS w 2018 r., organizując stoisko w ramach Pawilonu Polskiego koordynowanego przez PAIH Amsterdam oraz Polską Izbę Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polboat.

Ponieważ organizatorzy targów METS kładą duży nacisk na innowacje, rozwój rynku oraz kojarzenie przedsiębiorstw z branży sportów wodnych z całego świata, Województwo Łódzkie zdecydowało się na ponowny udział w tym wydarzeniu.

Przedsiębiorcy z regionu JANMOR i BAFESTO zaprezentują się w gronie najlepszych na jednej z najważniejszych światowych imprez branżowych, co pozwoli im na umocnienie swojej pozycji handlowej oraz nawiązanie licznych kontaktów biznesowych.

Województwo Łódzkie stoisko nr 05.281, hala nr 5.

JANMOR Stocznia Jachtowa Sp. j. – najstarsza prywatna stocznia jachtowa w Polsce, specjalizująca się w produkcji jachtów żaglowych i łodzi motorowych. Stocznia oferuje jednostki na różnym etapie produkcji: same laminaty, częściowo wyposażone lub z pełnym wyposażeniem. Oprócz swoich własnych modeli jachtów żaglowych i modeli łodzi motorowych firma wykonuje produkcję zleconą w zakresie laminatów oraz mebli do jachtów i łodzi. www.janmor.com.pl

BAFESTO Sp. z o.o. – firma specjalizująca się w produkcji artykułów wyplatanych. Jednym z głównych produktów są liny żeglarskie sprzedawane pod marka własną SEATEC. Wyroby kierowane są zarówno do klientów krajowych jak i zagranicznych.  www.bafesto.pl

Stoisko i wyjazd przedsiębiorców organizowane jest w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera Łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.