Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie związane z Funduszami Europejskimi w Polsce. Odbędzie się już po raz siódmy, w tym roku w dniach 25-27 września w wersji online.  Będzie można oglądać programy na żywo, wziąć udział w koncertach, warsztatach i konkursach z nagrodami.

Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to także część szerszej kampanii, prowadzonej przez Komisję Europejską: #EuropeInMyRegion, podczas której pokazywane są projekty zrealizowane z unijnym wsparciem. Specjalnie na tę okoliczność Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował wirtualne spotkania z beneficjentami, którzy otrzymali pomoc z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

WARSZTATY
  • Pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi opowiedzą, jak się dobrze ubierać. Będzie można dowiedzieć się, między innymi, jak dobrać strój na rozmowę kwalifikacyjną.
  • Z kolei uczniowie Zespołu Szkół w Rawie Mazowieckiej przygotują pyszne, zdrowe i kolorowe smoothie, które dodają energii, zawierają antyoksydanty i cenne składniki mineralne.
  • Będzie można również wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Warty i Janiszewic – oprócz tradycyjnych prażoków czy klusek żelaznych przygotowane zostaną potrawy wegetariańskie i wegańskie. Będzie też okazja dowiedzieć się więcej o smakach Łódzkiego.
  • Zapraszamy także na wycieczkę po regionie łódzkim i to bez potrzeby wychodzenia z domów. Będzie można odwiedzić, między innymi, ZOO SAFARI w Borysewie, gdzie mieszka ponad 90 gatunków zwierząt, zobaczyć Termy Uniejów, które stały się rozpoznawalne w całej Polsce, a na koniec zajrzeć do Bełchatowa i zwiedzić pierwszą w kraju multimedialną ekspozycję o węglu w PGE Giganty Mocy.
KONCERTY
  • 26 września (sobota) – koncert online znanego łódzkiego raper O.S.T.R., transmitowany z Łódzkiego Domu Kultury
  • 27 września (niedziela) –  koncerty online Marcina Maciejczaka oraz Queen Symfonicznie z Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbędą się koncerty Marcina Maciejczaka oraz Queen Symfonicznie
WWW i FB

Wejdź na stronę  www.dniotwarte.eu i weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich!

 

MR