Przedsiębiorcy, pracodawcy oraz osoby poszukujące zatrudnienia będą mogły łatwiej zdobyć niezbędne informacje. Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, jednostka podległa samorządowi województwa łódzkiego, uruchomił Centrum Pomocy dla osób potrzebujących wsparcia oraz wiedzy dotyczącej rynku pracy czy usług oferowanych przez Publiczne Służby Zatrudnienia.

Dzięki uruchomionemu Centrum Pomocy na jednej zintegrowanej stronie internetowej wuplodz.praca.gov.pl znajdziemy konkretne informacje przygotowane z myślą o pracodawcach, przedsiębiorcach oraz osobach poszukujących zatrudnienia i oczekujących wsparcia.

Chcemy dotrzeć do tych osób za pośrednictwem łatwo dostępnej strony internetowej. Uruchomiliśmy ją na głównej stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy – wyjaśnia Mariusz Kubat, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Łodzi.

Na stronie dostępne są, między innymi, informacje dotyczące aktualnych ofert pracy w naszym regionie, możliwości podnoszenia lub zmiany kwalifikacji zawodowych, wsparcia w efektywnym poszukiwaniu pracy, pomocy przy zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej.

To bardzo ważne w tym trudnym dla nas czasie pandemii koronawirusa, która miała duży wypływ na gospodarkę, nie tylko naszą wojewódzką, ale ogólnokrajową i europejską – mówił podczas konferencji prasowej Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego. – Zarząd województwa, na czele z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem, podejmuje szereg rozwiązań mających na celu zmniejszanie negatywnych skutków epidemii na gospodarkę. Dbamy o to, aby osoby, które zostały pokrzywdzone w tym trudnym czasie, mogły otrzymać wsparcie i wszelką pomoc z różnych programów i konkursów.

Na zintegrowanej stronie internetowej przedsiębiorcy znajdą informacje dotyczące pomocy Publicznych Służb Zatrudnienia przy tworzeniu nowych miejsc pracy, możliwości dofinansowania szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe pracowników oraz zapoznają się z ofertą Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą możliwości rozwoju firm i wsparcia finansowego, np. z funduszy europejskich. Dostępne są też aktualne informacje o wsparciu dla firm w czasie epidemii, takich jak na przykład tarcze antykryzysowe.

Poniżej link do materiału filmowego z konferencji:

Źródło: materiały własne
Zdjęcia: Adam Staśkiewicz

 

PSZ/MR