Po dwóch pandemicznych latach przerwy BRA Day Polska wraca w pełnym wymiarze! Ideą BRA Day jest promowanie profilaktyki raka piersi i rekonstrukcji piersi po mastektomii. Już 28 października br. (piątek) w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się Gala BRA Day 2022, objęta Honorowym Patronatem przez marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera.

BRA Day to międzynarodowa akcja, która została zapoczątkowana przez dr Mitchella Browna w 2011 roku w Toronto w Kanadzie, aby uczynić operację rekonstrukcyjną piersi bardziej dostępną dla kobiet w Kanadzie i na całym świecie. Od 2014 roku idea BRA Day jest promowana także w Polsce, głównym organizatorem BRA Day Polska jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.

Bohaterkami BRA Day Polska, jak co roku, są pacjentki z całego kraju, które zakończyły proces leczenia, bądź są w jego trakcie. Tym z pań, które mają problem z samoakceptacją po leczeniu i powrotem do pełni życia, pomagamy odkryć na nowo ich piękno i siłę. Tę postawę odzwierciedla plakat BRA Day.

GALA BRA DAY

Gala BRA Day Polska to wyjątkowy wieczór, podczas którego pacjentki wystąpią jak co roku na wybiegu w roli modelek, manifestując tym samym wolę życia i jego celebracji, zachęcą też Polki do badań profilaktycznych, a tym, które zmagają się z chorobą – dodadzą pewności w powodzenie leczenia oraz w siłę kobiecości. W tym roku na wybiegu pojawią się młodsze pacjentki, między 30 a 40 rokiem życia, bo rak piersi dotyka coraz młodsze kobiety. Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, polskie marki i topowi projektanci potwierdzili wsparcie idei BRA Day. Podczas Gali 28 października 2022 zobaczymy na wybiegu 40 kobiet.

Wydarzenie posiada również ważny wymiar przedsiębiorczy konsolidując kluczowe branże regionu – sektor medyczny i włókienniczy. Tworzy przestrzeń współpracy, wymiany doświadczeń oraz promocji działań CSR regionalnych przedsiębiorstw.

Galę rozpocznie występ tenora Dariusza Stachury, dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi, oddamy głos lekarzom, którzy na co dzień leczą kobiety chore na raka piersi, a na koniec kilka utworów wykona Natalia Kukulska.

SESJA ZDJĘCIOWA I WYSTAWA

W ramach BRA Day Polska co roku organizowana jest także sesja zdjęciowa z udziałem około 15 pacjentek z całej Polski. Cała sesja zdjęciowa zostanie zaprezentowana jako wystawa podczas Gali BRA Day 28 października, po czym na stałe będzie zdobić ściany korytarza Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

 

Źródło i grafika: Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

 

PSZ