Rok 2020 okazał się wyzwaniem dla przedsiębiorców z Województwa Łódzkiego. Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w tym trudnym okresie nie szczędziło wysiłków dla wspierania lokalnego biznesu. Rynek chiński jest dla przedsiębiorców zawsze obiecującym kierunkiem, rządzi się on jednak swoimi własnymi prawami gdzie oprócz specyfiki zawiłych regulacji prawnych państwa środka napotyka się także na barierę językową oraz kulturową. Usługi biura są narzędziem dla lokalnego biznesu z Łódzkiego dla sukcesywnego przełamywania tych trudności na największym rynku Azji Południowo-wschodniej.

Ichem Sp. z o.o. to kolejne przedsiębiorstwo będące beneficjentem wsparcia udzielanego przez Województwo Łódzkie biznesowi z regionu. Ichem jest polską firmą produkcyjną, która swoje działania skupia wokół produkcji suplementów diety.

Jarosław Jaskuła, kierownik ds. technicznych i administracji Ichem Polska: „Chiny to ogromny rynek dla produktów z naszej branży. Zasadniczą kwestią w państwie środka jest znalezienie odpowiednich partnerów, a następnie utrzymywanie z nimi tzw. guanxi czyli właściwych dla Azji relacji przyjacielsko-biznesowych. Doradztwo i pomoc wojewódzkiego biura w zakresie zasad prowadzenia takiej relacji jest nieocenionym wsparciem szczególnie w czasach kiedy granice Chin pozostają zamknięte”

Trudny rok 2020 nie zamyka problemów, które przyniosła pandemia. Nowa sytuacja zmusza wiele przedsiębiorstw do poszukiwania nowych rozwiązań. Tym samym w roku 2021 Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Chengdu gotowe jest świadczyć pomoc przedsiębiorcom poszukującym rozwiązań biznesowych w Chinach ze zdwojoną chęcią i skutecznością. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapraszamy do kontaktu.

Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Chengdu
Business Innovation Center
for China-Europe Cooperation (CCEC)
157 Tianfu Ave, Chengdu, 610041 Prowincja Syczuan

tel. +86 13076067352

 

Źródło, zdjęcie: Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Chengdu

PB/PSZ/MR