Rok 2020 okazał się wyzwaniem dla przedsiębiorców z Województwa Łódzkiego. Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w tym trudnym okresie nie szczędziło wysiłków dla wspierania lokalnego biznesu. Rynek chiński jest dla przedsiębiorców zawsze obiecującym kierunkiem, rządzi się on jednak swoimi własnymi prawami, gdzie oprócz specyfiki zawiłych regulacji prawnych Państwa Środka napotyka się także na barierę językową oraz kulturową. Usługi biura są narzędziem dla lokalnego biznesu z Łódzkiego do sukcesywnego przełamywania tych trudności na największym rynku Azji Południowo-Wschodniej.

ZPHU Kusyk s.c. to kolejne przedsiębiorstwo będące beneficjentem wsparcia udzielanego przez Województwo Łódzkie biznesowi z Łódzkiego. Firma zajmuje się kompleksową obróbką i montażem szkła płaskiego. Firma na bazie swojego parku maszynowego obsługuje duże inwestycje w elementy konstrukcji szklanych, takie jak: samonośne balustrady szklane, dachy, stropy, okładziny ścian wewnętrznych i elewacyjnych etc. Przykładem jednej z ostatnich realizacji może być Monopolis – łódzka inwestycja uznana w ogólnoświatowym konkursie MIPIM Awards za najlepszy obiekt wielofunkcyjny na świecie.

Tomasz Kusyk: „Obecnie rozpoczynamy budowę nowej hali produkcyjnej, w której wdrażamy nowe procesy produkcyjne i które zapewnią naszej firmie całkowitą niezależność produkcyjną. Przy znacznym wsparciu Biura Województwa Łódzkiego w Chinach jesteśmy w stanie zoptymalizować koszty rozwoju przedsiębiorstwa jednocześnie mając gwarancję, że nasz chiński partner jest firmą sprawdzoną i rzetelną.”

Trudny rok 2020 nie zamyka problemów, które przyniosła pandemia. Nowa sytuacja zmusza wiele przedsiębiorstw do poszukiwania nowych rozwiązań. Tym samym w roku 2021 Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Chengdu gotowe jest świadczyć pomoc przedsiębiorcom poszukującym rozwiązań biznesowych w Chinach ze zdwojoną chęcią i skutecznością.

Zapraszamy do kontaktu.

Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Chengdu
Business & Innovation Center
for China-Europe Cooperation (CCEC)
157 Tianfu Ave, Chengdu, 610041 Prowincja Syczuan

tel. +86 13076067352

 

Źródło: Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Chengdu

PB/PSZ/MR