Województwo Łódzkie partnerem jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń designu na świecie Brussels Design September. W czasie jego trwania do Brukseli zjeżdżają dziennikarze branżowi, projektanci i marszandzi* z kilkudziesięciu krajów. Festiwal to  ponad sto ekspozycji, warsztatów i wykładów.

Dzięki owocnej współpracy pomiędzy ośrodkami kultury i sztuki z Łodzi tj. Akademią Sztuk Pięknych, Muzeum Sztuki, Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym, Łódzkim Domem Kultury, a także Galerią Katarzyny Napiórkowskiej w Brukseli, Polskim Instytutem w Brukseli i Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli , udało się stworzyć przestrzeń dla łódzkiego designu w tym wydarzeniu.

Brussels Design September odbędzie się w dniach 7-20 września 2020.

Dlaczego to robimy ?
  • Promujemy przedsiębiorców z Województwa Łódzkiego w Belgii,
  • Pomagamy rozwijać produkty i usługi w oparciu o nowoczesne technologie zaprojektowane przez utalentowanych twórców i prężnie działające przedsiębiorstwa,
  • Tworzymy przestrzeń do współpracy pomiędzy światem nauki i sztuki a przedsiębiorstwami z regionu łódzkiego, w zakresie odpowiedzialnego i zrównoważonego projektowania,
  • Prezentujemy prace laureatów Międzynarodowego konkursu BLUE DROP – konkursu projektowego przeznaczonego dla szkół projektowych i artystycznych w Polsce i zagranicą. Tematem przewodnim konkursu jest „Człowiek Przyszłości 2052” – propagowanie ekologicznego i zrównoważonego projektowania.
  • Rozwijamy ekologiczny styl życia. Gospodarka cyrkularna i świadomość ekologiczna to już nie tylko dobre nawyki żywieniowe – to styl życia, myślenia, codziennych wyborów.

Informacje o wydarzeniu, także artystach i  sztuce z Łódzkiego znajdują się na stronach:

https://bds.lodzkie.pl
http://www.designseptember.be/

 

* Marszand (fr. marchand – kupiec) – kupiec, osoba handlująca dziełami sztuki, zwłaszcza obrazami. Marszand obracając dziełami sztuki bywa mecenasem artystów. Organizuje wystawy, wpływa na rynek dzieł sztuki i jej komercjalizację, ingeruje w twórczość artystyczną ze względu na modę.

 

Zapraszamy!