Przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie, podczas którego zgłębią państwo tematy:
– Możliwości ekspansji na rynki dalekiego wschodu przy wsparciu środków i inicjatyw zewnętrznych,
– Roli social mediów w kształtowaniu wizerunku firmy, w tym wzmacnianiu jej potencjału eksportowego
– Efektywnego zarządzania swoim biznesem, minimalizacji ryzyka i jednoczesnej maksymalizacji zysków.
Data: 11 czerwca 2024 r. (wtorek)
Godzina: 14:30
Lokalizacja: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego – Narutowicza 34
W programie spotkania:
Daleki Wschód bliżej niż myślisz – prezentacja możliwości podjęcia ekspansji na rynki azjatyckie,
w tym na rynek japoński, w kontekście EXPO OSAKA 2025
Warsztat: „Social Media w Służbie Twojej Marki – Sztuka Kreowania Wizerunku w sieci” –budowa pozytywnego wizerunku marki, jako element wspomagający rozwój działalności na rynkach zagranicznych.
Wykład: „Rentowność vs. Ryzyko: strategie wyboru modelu biznesowego” – najbardziej efektywne strategie wyboru modelu biznesowego w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym.
Przedstawienie możliwości wsparcia firm z regionu w ramach projektów Województwa Łódzkiego oraz aktualnej oferty Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy czy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Po części merytorycznej zapraszamy na networking przy aromatycznej kawie, który będzie okazją do nawiązania cennych kontaktów biznesowych i rozmów z ekspertami.
ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ, ABY ZAGWARANTOWAĆ SOBIE UDZIAŁ W TYM WYJĄTKOWYM SPOTKANIU! UCZESTNICTWO JEST BEZPŁATNE.
WYPEŁNIONY FORMULARZ PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES:
biznes@lodzkie.pl
Eksperci współtworzący program wydarzenia:
Marta Zielińska
Zastępca Dyrektora Departamentu Wystawy Expo w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
Łącząc długoletnią misję pedagogiczną z obszarami kultury i biznesu, zdobyła wszechstronną wiedzę i doświadczenie. Przez wiele lat, skierowana przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, pracowała w Kazachstanie, gdzie realizowała działania promocyjne na rzecz krzewienia kultury polskiej we współpracy z placówkami dyplomatycznymi, instytucjami oświaty i kultury oraz biznesu na całym świecie. Podczas pracy w Ambasadzie RP w Kazachstanie w latach 2011–2013 realizowała zadania w zakresie rozwoju polskiej oświaty polonijnej oraz zarządzania funduszami. Ogromny wpływ na doświadczenie w zakresie promocji polskiego biznesu za granicą miała zaś praca w WPHI w Ałmaty oraz własna działalność gospodarcza. Od 2016 roku członek zespołu odpowiadającego za przygotowanie udziału Polski w Wystawach Światowych. Podczas Międzynarodowej Wystawy Expo 2017 Astana, odpowiadała za współpracę z Organizatorem Wystawy, z jednostkami samorządowymi oraz pracę obsługi Pawilonu Polski, natomiast podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai odpowiadała za koordynację programu promocji polskich regionów oraz budowanie zaangażowania środowisk naukowych. Obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora w Departamencie Wystawy Expo, koordynując jednocześnie program promocji regionalnej oraz polskiej nauki na Expo 2025 Osaka, Kansai.
Małgorzata Szmidt
Ekspertka ds. programu gospodarczego w Departamencie Wystawy Expo w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji państwowej polskiej i japońskiej. Pracowała m.in. w wydziale polityczno-ekonomicznym w Ambasadzie RP w Tokio, gdzie zajmowała się współpracą gospodarczą oraz techniczno-naukową. Była także koordynatorką ds. projektów w warszawskim oddziale Japońskiej Organizacji Handlu Zagranicznego (JETRO).
Jest absolwentką Japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz dwukrotną stypendystką rządu japońskiego na Uniwersytecie Kanazawa i Uniwersytecie Tokijskim.
Anna Nadolska
Głowna Księgowa, Prezes Zarządu Jawn-e Kancelaria Podatkowa Biegłego Rewidenta Sp. z o.o. Absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek rachunkowość i zarządzanie finansowe. Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania, na wydziale Zarządzania, w zakresie rachunkowości. Z wyróżnieniem ukończyła kurs dla Księgowych Bilansistów, organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Posiada certyfikat Ministra Finansów nr 30966/2008 na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Księgowa z około 30 letnim stażem pracy. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Odpowiada za organizację współpracy Kancelarii z klientami oraz prawidłowość i terminowość rozliczeń podatkowych. Nadzoruje przebieg prac księgowych przy około 250 podmiotach gospodarczych z różnych branż. W roku 2022 została nominowana w konkursie Menedżer Roku Regionu Łódzkiego 2021 w kategorii Mikro i Małe Przedsiębiorstwo. Wspiera lokalne organizacje społeczne i kluby sportowe. Jest członkiem Zarządu Łódzkiej Izby Przemysłowo-handlowej oraz członkiem Rady Izby Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski, a także członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Podczas jej kierownictwa firma otrzymała tytuł Przedsiębiorcy Roku 2019 w kategorii mikro w konkursie o nagrodę im. Rajmunda Rembielińskiego. Jej hobby to podróżowanie.
Mateusz Stypułkowski
Przedsiębiorca – właściciel firmy doradczo – szkoleniowej Businessland, która zajmuje się pozyskiwaniem funduszy unijnych oraz świadczeniem usług i procesów rozwojowych, wpływających na rentowność swoich partnerów. Miłośnik sportu, były reprezentant Polski w Judo, którego pasja znajduje odzwierciedlenie w działalnościach biznesowych: Akademii szkoleniowej PTA oraz PTA Studio. Trener biznesu, obszary specjalizacji: Zarządzanie organizacją, zarządzanie w świecie VUCA, komunikacja, osobista efektywność, przywództwo, marketing. Networker działający w większości kluczowych organizacji biznesowych i networkingowych w kraju. Nominowany do nagrody Manager Roku Województwa Łódzkiego 2022.
Trener biznesu, obszary specjalizacji: Zarządzanie organizacją, zarządzanie w świecie VUCA, osobista efektywność, przywództwo, filozofia Kaizen, koncepcja Agile, sprzedaż b2B, marketing, komunikacja, zarządzanie stresem. Doświadczenie zawodowe: Doradca biznesowy, trener, konsultant, przedsiębiorca, prowadzący firmy zatrudniające blisko 100 osób. Manager z wieloletnim doświadczeniem w pracy zarówno w korporacji jak i w lokalnym biznesie. Twórca autorskiego podcastu o tematyce biznesowo-sportowej. Doświadczenie w świadczeniu tego typu usług: Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, trener umiejętności miękkich i twardych kompetencji biznesowych. Przeprowadził kilkanaście projektów doradczych dla firm w sytuacjach kryzysowych, gdzie potrzebna była restrukturyzacja organizacji lub transfer online. Wykształcenie: Wyższe – kierunkowe. Uczestnik szkoleń i treningów z zakresu zarządzania, budowania marki osobistej skutecznego marketingu i sprzedaży. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnik wielu szkoleń, konferencji, kongresów biznesowych.
Wszelkich informacji na temat spotkania udzielają pracownicy Wydziału Promocji Przedsiębiorczości:
Małgorzata Neuman tel: (42) 663 34 60
oraz
Weronika Kowalczyk tel: (42) 291 97 58
MS